Windows Phone 8.1: Wybór ilości kafelków oraz tła na ekranie głównym

|

windows phone tło na ekranie głównym

Mówiono o tym od jakiegoś czasu, ale dopiero dzisiaj do sieci wyciekły wiarygodne zrzuty ekranu z tą funkcją. Chodzi o możliwość ustawienia dowolnie wybranego przez użytkownika tła na ekranie głównym. Microsoft się ugiął i wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1 postanowił udostępnić użytkownikom swojego systemu mobilnego więcej opcji personalizacji wyglądu ekranu startowego. Na taką możliwość czekało naprawdę wielu użytkowników.

Wybieramy zdjęcie, ustawiamy je jako tło ekranu głównego i – TADAM! Zdjęcie pojawi się na naszych kafelkach. Z tym, że nie na wszystkich. Niektóre kafelki pozostaną w swoim domyślnym kolorze, np. Office i hub gier. Poniżej zrzut ekranu z ustawień ekranu głównego + motywu.

start+theme

Osoby spostrzegawcze na pewno zauważyły opcję, która znajduje się na samym dole powyższej grafiki – dostaniemy możliwość aktywacji trzeciej kolumny kafelków. Póki co nie wiadomo czy będzie ona dostępna dla wszystkich, czy może jej obecność będzie zależała od przekątnej lub rozdzielczości ekranu, a może od widzimisię producenta telefonu. Okaże się kiedy aktualizacja trafi do większego grona użytkowników.

Windows Phone 8.1 zostanie zaprezentowany oficjalnie podczas konferencji Microsoft Build Developer Conference na początku kwietnia. Mówi się, że tego samego dnia zostanie udostępniona także wersja Windows Phone 8.1 w programie Preview for Developers.

Źródło: Windows Phone Central

Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.