Windows Phone 8.1: zrzut ekranu z centrum powiadomień

|

windows phone centrum powiadomień

W sieci coraz częściej pojawiają się przecieki dotyczące nowej wersji mobilnego systemu Microsoftu Windows Phone 8.1 (“Blue”). Czy to oznacza, że Windows Phone 8.1 zostanie pokazany już na targach MWC 2014 podczas prezentacji nowych urządzeń? Tego nie możemy być pewni. Przejdźmy jednak do ostatnich doniesień dotyczących nadchodzącej aktualizacji.

Do sieci trafiły pierwsze wiarygodne zrzuty ekranu prezentujące wygląd centrum powiadomień, a właściwie “Centrum Akcji” (z ang. Action Center) z Windows Phone 8.1. Zrzuty ekranu pochodzą prawdopodobnie z poufnej korespondencji wewnątrz Microsoftu. Grafika z wycieku prezentuje dwa zrzuty ekranu z opisem przedstawionej funkcji.

windows phone 8.1 centrum akcji powiadomień

Na grafice widzimy to co wyciekło już wcześniej, czyli skróty do ustawień łączności, jak np. Wi-Fi, Bluetooth oraz tryby samolotowy i samochodowy. Będą one dowolnie konfigurowalne przez użytkowników systemu. Co lepsze na prawym zrzucie ekranie widzimy, że jeden z przycisków jest aktywny – wskazuje to na to, że skróty po tapnięciu na nie będą od razu włączały/wyłączały daną funkcję, a nie przenosiły nas do ustawień.

Poniżej skrótów łączności będą kolejno: po lewej przycisk “wyczyść wszystkie” (ang. “clear all”) służący do czyszczenia powiadomień, po prawej przycisk “ustawienia” (ang. “all settings”), czyli skrót do ustawień systemu, a pod nimi prezentowane będą ominięte przez nas powiadomienia posortowane na aplikacje z których pochodzą. Dodatkowo będziemy mogli wybrać aplikacje z jakich powiadomienia będą trafiały do centrum akcji/powiadomień oraz ustawić które powiadomienia będą się pojawiały bez dźwięku. Wiadomo również, że dostęp do centrum akcji/powiadomień będzie tylko z niektórych miejsc systemu. Przykładowo grając w gry nie aktywujemy pełnego centrum powiadomień, a jedynie jego minimalistyczną wersję.

Microsoft zadbał także o mały bonus, o który prosili niektórzy z użytkowników systemu Windows Phone. Po aktywacji centrum akcji/powiadomień pod ikonami zasięgu, baterii i godziny pojawią się kolejno nazwa operatora, poziom baterii w procentach oraz data.

Oczekuje się, że Windows Phone 8.1 po raz pierwszy powinniśmy oficjalnie ujrzeć podczas konferencji Microsoft Build Developer Conference na początku kwietnia. Mówi się, że tego samego dnia zostanie udostępniona także wersja Windows Phone 8.1 w programie Preview for Developers. Więcej o spodziewanych nowościach w systemie Windows Phone 8.1 przeczytacie tutaj.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.