Słów kilka o aktualizacji Lumia Black od PLAY i aplikacji Play24

|

PLAY LOGO

Jak niektórzy z Was wiedzą, a inni czytając to się dowiedzą za wydanie aktualizacje dla telefonów brandowanych (pochodzących od operatorów) odpowiadają sami operatorzy. Polega to m.in. na oznakowaniu softu przez operatora (logo podczas uruchamiania, zakładki w przeglądarce, dodatkowy motyw kolorystyczny) oraz zadbaniu o to, żeby wszystko działało jak należy (przede wszystkim ustawienia sieci). Takie brandowanie oprogramowania to jedna z najczęstszych przyczyn opóźnień we wszelakich aktualizacjach systemów mobilnych (nie dotyczy iOS i BlackBerry 10). Tak też jest w przypadku Aktualizacji 3 dla systemu Windows Phone, a dokładniej aktualizacji Lumia Black (GDR3) dla telefonów Nokia Lumia z Windows Phone 8.

W przypadku aktualizacji GDR3 w ramach wyjątku to nie sieć Orange, a PLAY ma największe opóźnienia w jej dostarczeniu. Jeszcze żadna Lumia pochodząca z sieci PLAY nie otrzymała najnowszej aktualizacji. Już jakiś czas temu informowaliśmy Was za pośrednictwem naszego fanpage na portalu Facebook, że PLAY z powodu zimy zaliczył poślizg w kwestii aktualizacji, ale na pewno dotrze ona do użytkowników jeszcze w obecnym kwartale. Były to informacje uzyskane przez nas bezpośrednio od Rzecznika Prasowego sieci PLAY, Marcina Gruszki (oryginalna odpowiedź tutaj). W dniu wczorajszym Play na swoim oficjalnym blogu poinformował o dokładniejszym terminie dostarczenia aktualizacji będzie to początek marca.

Przy okazji opublikowano również informację o terminie opublikowania aplikacji Play24 na smartfony z systemem Windows Phone 8. Ta najprawdopodobniej ujrzy światło dzienne do końca obecnego kwartału. O tym również informowaliśmy już wcześniej na naszym fanpage oraz na twitterze.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.