Klawiatura typu Swype będzie dostępna w Windows Phone

|

swype

Mam takie szczęście, że odkąd zainteresowałem się branżą mobilną mam możliwość testowania najnowszych smartfonów z systemami mobilnymi zaraz po ich premierze (od Windows Phone przez BlackBerry po Androida). Jestem wybredny, więc są to sprzęty przeważnie topowe, z górnej półki. Zawsze jednak w końcu wracam do mojego ulubionego systemu – Windows Phone. Brakuje mi wtedy dwóch rzeczy – centrum powiadomień oraz klawiatury typu Swype. Okazuje się, że niebawem trafią one do naszego ulubionego systemu mobilnego ;-)

Centrum powiadomień (lub centrum akcji) jest już pewne, skupmy się na klawiaturze typu Swype. Propozycja dodania jej do systemu Windows Phone pojawiła się prawie 3 lata temu. Okazuje się, że coś w trawie piszczy i niektórzy wiedzą, że Microsoft ma w planach dodanie tego typu klawiatury do mobilnych okienek. Pisząc niektórzy, mam na myśli nie byle kogo, bo prawdopodobnie najbardziej zorientowanego w planach Microsoftu dziennikarza – Toma Warrena z The Verge.

swype

W komentarzach do wpisu o zrzutach ekranu z centrum powiadomień jeden z użytkowników napisał, że jedyna rzecz jakiej mu brakuje z Androida w Windows Phone to klawiatura typu Swype. Tom Warren po prostu odpisał, że ta funkcja się pojawi. Co robi świat Windows Phone? Wierzy pomimo tego, że nie pokazał żadnych dowodów. Tom Warren w kwestii Windows Phone się jeszcze nie mylił i mam nadzieje, że i w tym wypadku jest podobnie.

Tym, którzy nie mieli jeszcze przyjemności korzystania z klawiatury typu Swype polecam zobaczenie filmiku prezentujące najpopularniejszą aplikację z Androida oferującą takie rozwiązanie:

Niestety, Tom Warren nie napisał nam kiedy, w której wersji systemu pojawi się tego typu klawiatura. Miejmy nadzieje, że chodzi o Windows Phone 8.1.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.