Windows Phone sprzedaje się lepiej niż iPhone’y w 24. krajach

|

Windows Phone

Rozwój systemu Windows Phone, zgodnie z naszym podsumowaniem, uwidocznił się na świecie, co doskonale widać po coraz to nowszych statystykach. Microsoft znany jest z tego, że lubi chwalić się swoimi kamieniami milowymi, a te coraz szybciej są zdobywane. To bardzo pozytywnie odbija się na całym ekosystemie, a ostatnio zdobyte rejony mobilnych "Okienek" zdają się potwierdzać rosnące zainteresowanie smartfonami głównie z logiem Nokii.

Patrząc na statystyki systemu Windows Phone, zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się tanie modele, co oznacza tylko i wyłącznie wysoką sprzedaż Lumii 520. Ta, razem ze swoim rodzeństwem, zdołała pokonać w ilości sprzedanych modeli jedną z najpopularniejszych światowych marek jaką jest Apple. Jednak ściślej mówiąc to Windows Phone pokonał iOS w trzecim kwartale minionego roku w 24. krajach, a wśród nich znajduje się oczywiście Polska i wiele innych państw, w których liczą się głównie tanie modele smartfonów . Bardziej interesująca statystyka, ujawniona razem z powyższą, dotyczy pozycji mobilnych "Okienek" na tle całego mobilnego rynku. System Microsoftu stanowi drugą siłę już w 14. krajach (Polska, Indie, Meksyk, Włochy, Chile, Tajlandia, Wietnam, Malezja, Republika Południowej Afryki, Ukraina, Węgry, Finlandia, Czechy oraz Grecja), w których w zdecydowanej większości z pewnością liderem jest Android. To ogromny skok, gdyż zaledwie 9. miesięcy temu, Windows Phone mógł pochwalić się taką pozycją jedynie w 7. państwach.

Obie powyższe oficjalnie informacje cieszą, aczkolwiek wszystkie zdobyte państwa nie należą do znaczących rynków sprzedaży toteż  w ogólnym rozrachunku nadal mobilneg "Okienka" zajmują trzecią lokatę. Niemniej jednak możemy spodziewać się nowych tanich modeli korzystających z systemu Windows Phone toteż one z pewnością przyspieszą wzrost wskaźnika procentowego dotyczącego najważniejszej statystyki: ilości posiadanego rynku.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.