Windows Phone 8.1: Asystent głosowy Cortana i odświeżony hub Gier

|

windows phone

Na twitterze pojawiło się dziś konto @WPLeaks. Jak jego nazwa wskazuje mają się na nim pojawiać przecieki dotyczące systemu Windows Phone. Czy niebawem publikowane tam przecieki będą tak wiarygodne jak te pochodzące od @evleaks? To się okaże. Na “dzień dobry” pojawiły się dwie informacje.

Pierwszą z nich jest odświeżony wygląd hubu gier (games hub), który widzicie powyżej. Zadebiutować miałby on w Windows Phone 8.1. Informacja wydaje się być wiarygodna, ponieważ Microsoft już zapowiedział zmiany w aplikacjach systemowych i kolorystyka pasuje do tej znanej z Xbox One.

Kolejnym opublikowanym przeciekiem jest wideo pokazujące domniemanego siri-podobnego asystenta głosowego o kodowej nazwie Cortana, który również miałby zadebiutować w Windows Phone 8.1. Na wideo widać bardzo niewiele – asystent “kropka” pomagający poruszać się transportem publicznym i automatycznie ustawiający przypomnienie. Mi przypomina on “Pana Spinacza” znanego ze starszych pakietu Office ;)

Na dzień dzisiejszy trudno ocenić wiarygodność przecieków. Co o nich sądzicie?


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.