Windows Phone 8.1: Asystent głosowy Cortana i HERE Maps

|

windows phone cortana

Widać, że @WPLeaker (ktokolwiek się kryje za tym kontem) z twittera zależy na wiarygodności. Po tym jak opublikował mało wyraźny filmik przedstawiający domniemanego asystenta głosowego o kryptonimie “Cortana” pojawiło się mnóstwo komentarzy, że to fake. Przyznam, że sam byłem podobnego zdania. Dziś w sieci pojawiło się kolejne wideo – tym razem o wiele wyraźniejsze.

Na wideo przedstawiony jest telefon Nokia Lumia 925 pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1. Na początku filmiku widzimy ponownie nowy hub gier, pokazany na wczorajszych zrzutach ekranu. Następnie autor wideo skupia się na możliwościach asystenta głosowego. Ten radzi sobie zdumiewająco dobrze – z łatwością pokazuje drogę do najbliższej stacji pociągów i informuje o tym, kiedy odjeżdża najbliższy pociąg. Na koniec wideo widać odświeżoną aplikację Here Maps z możliwością przełączenia się na inne aplikacje nawigacyjne.

Przyznam, że to wideo wydaje mi się o wiele bardziej wiarygodne. Co o nim myślą nasi czytelnicy? :-)

źródło: twitter


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.