The Machine – kolejna ciekawa gra logiczna

|

The Machine

The Machine to gra logiczna, w której naszym zadaniem jest przeprowadzenie kropli tuszu do określonego punktu. Akcja gry toczy się w środku tytułowej maszyny, która próbuje nam w zdobyciu celu przeszkodzić. Na pewno na naszej drodze spotkamy przeróżnego rodzaju kolce, zapadnie, koła zębate i inne elementy, które można znaleźć w urządzeniu, którego praca polega na wprowadzaniu w ruch elementów mechanicznych.

 

Pierwsze poziomy są banalnie proste, pokazują nam mechanikę gry i sposoby przemieszczania głównego bohatera – kropli tuszu. Kolejne jednak potrafią napsuć krwi, bo w parze z logicznym myśleniem trzeba uruchomić podkłady zręczności. Grafika jest dwu-wymiarowa, ale jak najbardziej wpasowująca się w mroczny klimat, który podkręcany jest dobrym udźwiękowieniem gry. Przez cały czas przemieszczamy się w pewnym rodzaju projekcie maszyny nadrukowanym na papierze milimetrowym.

 The Machine - windows-phone.pl

Mimo, że gra nie obsługuje platformy Xbox Live, to wbudowanych zostało kilkanaście osiągnięć, które odblokowujemy podczas przechodzenia gry. Oprócz zwykłego trybu rozgrywki dostępny jest tryb arcade, który polega na jak najszybszym przemieszczaniu kropelki tuszu, bez zbędnych elementów utrudniających rozgrywkę.

 

Gra dostępna jest za darmo na urządzenia z systemami Windows Phone 7.5 i 8

 The Machine


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.