Quiet Hours, czyli aplikacja uruchamiająca funkcję “nie przeszkadzać”

|

Quiet Hours

Quiet Hours to aplikacja, dzięki której nasz telefon może być jeszcze bardziej „smart”. Mianowicie chodzi o przestawienie poziomu głośności telefonu o określonej porze – na przykład wtedy gdy chcemy mieć nocą spokój od powiadomień, dzwonków czy smsów. Każdy z nas na pewno ma chociaż jednego znajomego, który z dziwnych powodów potrafi poczuć nagłą potrzebę wyżalenia się nam w środku nocy.

Warto zadać pytanie dlaczego brakuje takiej funkcjonalności nie zapewnia nam system Windows Phone natywnie? W marcu ubiegłego roku pisaliśmy o pogłoskach, jakoby funkcja „Quiet Hours” miała pojawić się w systemie Windows 8.1 – i tak tez się stało. Czy podobnie będzie w przypadku Windows Phone 8.1? Miejmy nadzieję.

Wracając jednak do naszego dzisiejszego bohatera. Domyślnym okresem, kiedy funkcja „cichych godzin” jest aktywna to czas pomiędzy 22:00, a 7:00, co możemy oczywiście dowolnie zmieniać. Dostępny jest też suwak, którym ustawimy poziom głośności jaki ma obowiązywać kiedy tryb jest aktywny. Ze względu na specyfikę działania systemu Windows Phone aplikacje działające w tle mogą uaktywniać swoje funkcje lub aktualizować kafelek raz na 30 min – nie powinniśmy w tym przypadku traktować tego jako duże ograniczenie dla opisywanej dziś aplikacji. Ustawiając godzinę uruchomienia trybu „Quiet Hours” mamy dostępny skok co 30min, co w praktyce oznacza całkowite ominięcie tej restrykcji systemu.

Quiet Hours

Kolejnymi funkcjami aplikacji Quiet Hours jest możliwość kafelków do ekranu głównego. Oprócz standardowego przypięcia skrótu aplikacji, możemy przypiąć kafelek odpowiadający za ręczne uruchomienie tytułowego trybu. Możliwe jest również przypięcie kafelków po kliknięciu których zmieniana jest głośność telefonu na zdefiniowaną wcześniej wartość.

Wygląd aplikacji to duże niedociągnięcie autora. Podpinane kafelki dostępne są dwóch rozmiarach, jednak zmieniając go na najmniejszy wyświetlane informacje nie skalują się się odpowiednio. Jednak reszta jest na poziomie średnim, pasującym do stylistyki całego systemu.

Quiet Hours

AKUTALIZACJA:

Dzień po naszym wpisie pojawiła się aktualizacja, która wprowadza możliwość osobnego ustawienia działania aplikacji dla każdego dnia tygodnia. Dziękujemy za informację Marcinowi Soja, który jako pierwszy poinformował nas o tym fakcie na facebooku

Quiet Hours

Aplikacja Quiet Hours jest dostępna do pobrania za darmo, jednak aktywacja funkcji automatycznego uruchamiania wymaga opłaty wynoszącej 3,49 zł, co nie jest dużą kwotą.

Quiet Hours


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.