Nokia Normandy z Androidem na pokładzie

|

nokia normandy

Choć nasz portal skupia się na systemie Windows Phone myślę, że warto w ramach ciekawostki wspomnieć o mariażu Nokii z Androidem, o którym w sieci ostatnio jest coraz głośniej. Wersji tych plotek było mnóstwo – poczynając od porzucenia Windows Phone na rzecz Androida, przez zwykłe eksperymenty które nigdy nie ujrzą światła dziennego, aż po stworzenie telefonu z serii Asha, który bardzo głęboko pod maską będzie posiadał Androida. Pierwsze dwa scenariusze już się nie sprawdzą, a trzeci doczekał się nazwy Nokia Normandy.

nokia normandy

Nokia Normandy to jedynie kodowa nazwa urządzenia. Mówi się, że urządzenie ma trafić do sprzedaży pod nazwą Nokia Asha 1045, czyli sądząc po numeracji ma być jednym z mocniejszych ficzerfonów w ofercie Nokii. O specyfikacji póki co wiadomo niewiele. Według przecieków z AnTuTu Normandia (Nokia A110) wyposażona będzie w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 854 x 480 pikseli oraz aparat 5MPix. Smartfon ma pracować pod kontrolą systemu Android w wersji 4.4.1 KitKat. Android jednak miałby być tutaj tylko fundamentem. Na grafikach opublikowanych przez @evleaks widać, że interface niewiele z Androidem ma wspólnego. Jest spłaszczony, kafelkowy i nie da się ukryć, że nawiązuje wyglądem do Windows Phone. Niemal na pewno na urządzeniu nie będzie dostępna największa zaleta systemu Android jaką jest sklep Google Play.

nokia normandy

Mówi się, że urządzenie zostanie zaprezentowane podczas targów Mobile World Congress 2014, które odbędą się w dniach 24-27 marca w Barcelonie. Co sądzicie o Ashy 1045? ;)


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.