Nokia w ostatnim kwartale 2013 sprzedała 8,2 mln smartfonów Lumia

|

nokia-lumia-store-1

Nokia opublikowała dziś podsumowanie ostatniego kwartału 2013 roku. Najistotniejszą informacją jest oczywiście sprzedaż modeli z rodziny Lumia, których wyjątkowo nie podano w oficjalnym raporcie. Jednak przed dociekliwymi dziennikarzami nic się nie ukryje ;)

Nokia potwierdziła, że w ostatnim kwartale 2013 roku sprzedała 8,2 mln smartfonów z serii Lumia. Jest to wynik niemal dwa razy lepszy od analogicznego okresu ubiegłego roku, ale gorszy od poprzedniego kwartału, w którym Nokia sprzedała 8,8 mln urządzeń z serii Lumia. W sumie w 2013 roku Nokia sprzedała prawie 30 mln smartfonów Nokia Lumia, co jest wynikiem niemal dwukrotnie większym niż w roku ubiegłym.

Nie da się ukryć, że sprzedaż napędzają głównie smartfony ze średniej półki cenowej, takie jak Lumia 520 czy jej następczyni Lumia 525. Nie dziwi to, ponieważ oferują one o wiele stabilniejszą i szybszą pracę niż ich cenowe odpowiedniki z Androidem.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.