Najnowsze aplikacje Nokia: Foldery, Storyteller, Refocus i Beamer

|

foldery

Podczas pierwszej prezentacji modeli Lumia 1320 oraz Lumia 1520, która odbyła się pod koniec października ubiegłego roku, Nokia zaprezentowała światu aktualizację Lumia Black, pod której kontrolą pracują wspomniane urządzenia. Aktualizacje Lumia Black można określić mianem nakładki Nokii na najnowszą aktualizację systemu Windows Phone. Oprócz nowości dodanych do systemu przez Microsoft, Nokia przygotowała dla użytkowników swoich smartfonów pakiet ulepszeń w postaci nowych aplikacji i funkcji, niedostępnych dla telefonów innych producentów.

Aktualizacja Lumia Black (GDR 3) dla pozostałych urządzeń z serii Nokia Lumia ruszyła wczoraj. O nowościach jakie wprowadził Microsoft i Nokia przeczytacie wracając do wpisu o udostępnieniu aktualizacji. W tym wpisie natomiast znajdziecie opisy i linki do nowych aplikacji udostępnionych wraz z premierą aktualizacji Lumia Black. Wśród nich są: aplikacja Foldery, Nokia Storyteller, Nokia Refocus oraz Nokia Beamer.

Foldery

/działa na aktualizacji Lumia Amber/

Uporządkuj ekran główny i szybciej znajduj różne elementy dzięki Folderom. Możesz zgromadzić podobne aplikacje albo mieć najczęściej używane ustawienia w jednym miejscu — wybór należy do Ciebie. Wystarczy, że stworzysz i nazwiesz folder, dodasz żądane aplikacje i ustawienia, a następnie przypniesz go do ekranu głównego. Możesz utworzyć tyle folderów, ile chcesz, i swobodnie je edytować.

Foldery pozwalają uporządkować ekran główny we własny sposób.

Windows Phone Store Kod QR

Nokia Beamer

/wymagana aktualizacja Lumia Black, min. 1 GB RAM/

Wyświetl ekran swojego telefonu na żywo na dowolnym ekranie podłączonym do Internetu. Udostępniaj zdjęcia rodzinie i znajomym na telewizorze w salonie, albo zaproś kolegów z całego świata, by obejrzeli Twoją prezentację na dowolnym posiadanym przez nich urządzeniu. Nokia Beamer — Twój ekran na ich wyświetlaczach.

Funkcje
– przesyłanie do laptopów, tabletów, na telewizory, a nawet na smartfony
– udostępniaj urządzeniom w pobliżu — zeskanuj kod QR na wyświetlaczu docelowym
– udostępniaj zdalnie — wyślij łącze pocztą elektroniczną, SMS-em albo udostępnij w mediach społecznościowych
– wyślij łącze do tylu osób, do ilu chcesz
– potrząśnij albo aktualizuj automatycznie — wybierz swój sposób odświeżania ekranu

Windows Phone Store Kod QR

Nokia Storyteller Beta

/wymagana aktualizacja Lumia Amber/

Program Nokia Storyteller Beta automatycznie sortuje wszystkie zdjęcia, filmy i kinografy w interaktywne grupy zwane opowieściami. Linia czasu to miejsce, w którym możesz przeglądać wszystkie opowieści i modyfikować je, a następnie przeglądać w postaci pokazu slajdów lub udostępniać znajomym. Możesz także sortować swoje zdjęcia i filmy według lokalizacji, a także dodawać do nich podpisy, by opowieść była jeszcze bardziej rozbudowana. Dodatkowo, patrząc na zdjęcie, możesz je pomniejszyć, by zobaczyć na mapie, gdzie zostało zrobione.

Nokia Storyteller Beta — wspaniały, nowy sposób, by cieszyć się zdjęciami i filmami w swoim telefonie Lumia.

Windows Phone Store Kod QR

Nokia Refocus

/tylko dla telefonów PureView/

Program Nokia Refocus umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie wybranie na nim punktu, gdzie ma być skupiona ostrość. Sprawdza się świetnie, gdy fotografujesz obiekt w zbliżeniu, ponieważ w ten sposób możesz uwypuklić głębię na zdjęciach, a następnie zmienić punkt ostrości, jeśli chcesz. Możesz też dodać fajne efekty, takie jak „Wszystko jest ostre” czy Uwydatnianie koloru.

Gdy skończysz, udostępnij swoje interaktywne zdjęcie Refocus za pośrednictwem mediów społecznościowych, poczty elektronicznej i komunikatorów — wystarczy do tego konto SkyDrive. Aplikacja przesyła najpierw Twoje zdjęcia do SkyDrive, a następnie tworzy do nich łącze, które możesz udostępnić znajomym, żeby mogli się pobawić i sami zmieniać punkt ostrości.

Możesz udostępniać zdjęcia Refocus za pośrednictwem sieci Wi-Fi lub komórkowego połączenia danych, pamiętaj więc, aby najpierw sprawdzić opłaty za przesył danych u swojego operatora.

Windows Phone Store Kod QR

Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.