MPAtool – pożegnaj szare tło w odtwarzaczu muzyki

|

MPAtoolDla nikogo nie będzie nowością jeśli powiem, że użytkownicy z Polski są często pomijani jeśli chodzi o dostępność niektórych funkcji systemów mobilnych. Przykłady? Siri w iOS pomimo tego, że działa w Polsce w języku angielskim to nie oferuje wielu funkcjonalności, Androidowy sklep Google Play nie oferuje u nas ani serialów, ani muzyki, ani filmów. Podobnie jest z Windows Phone, w bardziej rozwiniętych krajach Bing pod lupą posiada o wiele więcej funkcji (np. rozpoznawanie muzyki), a w sklepie Windows Phone Store możemy kupić np. muzykę.

Dziś nie będzie tekstu o niedostępności sklepu muzycznego Microsoftu na naszym rynku, tylko o brakach, które ta niedostępność ze sobą niesie. Słuchacie muzyki na swoich smartfonach z Windows Phone? Jeśli tak to na pewno znacie szare tło, które towarzyszy odtwarzaniu muzyki. M.in to wynika z niedostępności sklepu muzycznego w Polsce (brak również informacji o wykonawcy, itp.). Na szczęście zazwyczaj jest tak, że takie braki są często uzupełniane przez developerów i na szczęście tak jest i w tym przypadku.

Aplikacja MPAtool pozwala nam dodać do naszej muzycznej biblioteki grafikę artysty, które będzie wyświetlane zamiast szarego tła w odtwarzaczu muzyki, na kafelku przypiętym do ekranu głównego oraz, jeśli zechcemy (włączona funkcja “Pokaż wykonawcę podczas odtwarzania muzyki” w opcjach ekranu blokady), na naszym ekranie blokady.

mpatool

Aplikacja pozwala na automatyczne dodanie plików tła do całej naszej kolekcji muzyki – w tym wypadku wybiera pierwszą lepszą grafikę ze znalezionych, przed zatwierdzeniem ich możemy przejrzeć listę wybranych przez aplikację grafik (na środkowym zrzucie ekranu) i usunąć z listy te, które nam nie odpowiadają. Drugim wyjściem jest ręczne wybranie grafik dla każdego wykonawcy z osobna. Zajmuje to więcej czasu, ale możemy sprawdzić jak tło będzie się prezentować na ekranie blokady i wybrać najlepsze. Cały proces polega na dodania do każdego albumu małego pliku, zawierającego grafikę wykonawcy, przez co zostaje ona dołączona do całego albumu. Plik ten możemy później oczywiście usunąć. Oprócz tych funkcji MPAtool pozwala również na dodanie brakujących okładek albumów i zapisanie kopii zapasowej wybranych przez nas grafik na naszym Skydrive.

Poniżej prezentuje małe porównanie “przed i po” całym procesie.

Aplikacja jest cały czas rozwijana (aktualizacje pojawiają się bardzo często). Nie jest to rozwiązanie idealne, ale na pewno przynajmniej częściowo zadowoli osoby, które przywiązują wagę do szczegółów. Warto wspomnieć też o tym, że raz przypisanej grafiki nie możemy usunąć (musimy kasować album z telefonu, wrzucić go ponownie i ponownie przypisywać grafikę), więc wybierajcie z głową.

Windows Phone Store Kod QR

Użytkownicy telefonów z WP7 mogą pobrać plik .xap stąd.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.