Lenovo kupiło Motorolę od Google

|

lonovo motorola

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał! Dzisiejszej nocy zza oceanu dotarły informacje o tym, że Lenovo kupiło Motorolę. Poprzednim właścicielem Motoroli było Google, które kupiło ją w 2011 roku za kwotę 12,5 mld dolarów. Z kolei Lenovo za Motorolę zapłaciło jedyne 2,91 mld dolarów. Co ciekawsze, tylko 1,41 mld trafi do Google od razu, reszta zostanie wypłacona w ciągu 3 lat. Zapytacie skąd taka różnica w cenie? Lenovo dostanie całe portfolio produktów Motorili, jej fabryki oraz prawa do marki i znaków towarowych. Nie dostanie jednak patentów, które od początku dla Google były najcenniejsze.

A teraz pewnie zastanawiacie się skąd u nas taki wpis, przecież żadna z powyższych firm nie produkuje smartfonów z Windows Phone? Owszem, nie produkuje, ale może to się wkrótce zmienić. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku podczas targów CES 2013 JD Howard, wiceprezes Lenovo, potwierdził, że jego firma ma w planach wprowadzenie urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Windows Phone 8. Warto także dodać, że wszystkie ostatnie poczynania Lenovo wskazują na to, że firma chce umocnić swoją pozycję na globalnym rynku smartfonowym.

lenovo z windows phone

Czy aktualny lider rynku PC będzie niedługo znaczącym graczem na rynku urządzeń mobilnych? Byłoby ciekawie i na pewno skorzystaliby na tym przede wszystkim klienci.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.