Kolejne informacje o modelu Lumia 1520V

|

lumia 1520v

Niedawno w sieci pojawiły się informacje jakoby Nokia planowała wydać mniejszą wersję phabletu Lumia 1520. Telefon miałby zostać oznaczony symbolem 1520V i być po prostu kompaktową wersją Lumii 1520, która dla wielu osób jest po prostu zbyt duża.

Pierwsze informacje o Lumii 1520V przez wielu były traktowane z dystansem ze względu na przesadzoną specyfikację. Dzisiejsze “przecieki” pochodzące z serwisu WPBar.cn wydają się być bardziej wiarygodne. Raz, że zdjęcie jest dużo wyraźniejsze, dwa – specyfikacja bardziej rzeczywista. A ta prezentuje się następująco:

  • Lumia 1520v to skrót od Lumia 1520 Viisi (viisi po fińsku znaczy pięć)
  • Ekran o przekątnej 4,45-cala i rozdzielczości wxga (1280 x 768)
  • Bateria o pojemności 2370mah
  • Aż sześć najmniejszych kafelków w poziomie

Przyznam, że powyższa specyfikacja już na pierwszy rzut oka wydaje się być bliższa rzeczywistości. Wcześniejsze full HD na ekranie o przekątnej 4,3-cala wydawało się być mocno przesadzone. Serwis WPBar zapewnia, że w ciągu dwóch tygodni opublikuje więcej informacji o urządzeniu.

A co nasi czytelnicy sądzą o pomyśle wydania kompaktowej wersji Lumii 1520? Sam uważam to za świetny pomysł. Patrząc na ciepłe przyjęcie modelu Sony Xperia Z1 Compact sądzę, że wielu z Was podzieli moje zdanie.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.