Huawei Ascend W3 może zostać pokazany światu podczas targów CES

|

huawei ascend w3 w2

Nadszedł nowy rok, a z nim nowe nadzieje związane z rozwojem świata Windows Phone. Niedługo rozpoczną się pierwsze duże targi, na których prezentowane są wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne i tym samym mamy szansę po raz kolejny ujrzeć nowości związane z mobilnymi "Okienkami". Chodzi oczywiście o targi Consumer Electronics Show. Bardzo prawdopodobne jest, że Nokia pojawi się w Las Vegas, ale najprawdopodobniej nie tylko oni będą mogli zaciekawić nas swoim stoiskiem.

Ujawnione w Sieci informacje sugerują jakoby również Huawei miało pokazać swoją nową propozycję dla fanów systemu Windows Phone. Ma to być konkretnie model Ascend W3, który już na naszym portalu pojawił się we wrześniu. Chińczycy najprawdopodobniej tym modelem będą chcieli zastąpić smartfon Ascend W2 (widoczny na zdjęciu powyżej). Tym samym nie należy spodziewać się urządzenia z najwyższej półki, a typowego dla Huawei taniego modelu dla mas. Przewidywana specyfikacja zdaje się to potwierdzać, gdyż może wyglądać następująco:

  • 4,5-calowy wyświetlacz HD;
  • aparat 8MPx;
  • 2-rdzeniowy układ Qualcomma z 1GB RAM;
  • wsparcie dla sieci LTE.

Takie dane techniczne stawiają model Huawei na przeciwko Lumii 625, ale z tą różnicą, że chiński smartfon wybija się ponad produkt Nokii dwukrotnie większą ilością pamięci operacyjnej RAM. Można również spodziewać się zbliżonej ceny obu urządzeń toteż Huawei może stworzyć kolejny atrakcyjny cenowo model, który trafi do tańszych ofert operatorów. Jednak, aby to wszystko się sprawdziło to na początku musi potwierdzić się informacja o premierze tego urządzenia na targach CES, które rozpoczną się już 7. stycznia.

źródło: fonearena.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.