FIFA 13 dostępna dla wszystkich telefonów z Windows Phone

|

FIFA 13

Czy są na sali fani piłki nożnej i jej odpowiednika w cyfrowym świecie? Wydana w połowie 2013 roku gra FIFA 13 na wyłączność Nokii była nie lada gratką dla fanów piłki ponieważ ówcześnie jedynymi dostępnymi tytułami dostępnymi na platformie Windows Phone były gry ze stajni Gameloftu – Real Football 2013 i jego poprzednie wydanie.

FIFA 13 została właśnie udostępniona dla wszystkich telefonów z systemem Windows Phone. Gra obsługuje funkcjonalności, które przynosi XBOX, ale uruchomimy ją na telefonach posiadających 1GB lub więcej pamięci RAM. FIFA 13 wymaga ponad 950MB wolnej pamięci, ale rekompensuje to świetną, wręcz filmową oprawą graficzną, porównywalną do tej z pełnoprawnych konsol.

Fifa 13

Fifa 13

Gra była krytykowana za zbyt trudne do opanowania sterowanie, któremu bliżej jest to udawania symulatora piłki nożnej aniżeli gry arcadowej – tutaj plusy dostawała gra Real Football 2013.

Kolejnym minusem jest w porównaniu do wersji na iOS brak obsługi rozgrywki w trybie multiplayer. Inne gry ze stajni Gameloftu, m.in. Asphalt 7 i Modern Combat 4 udowadniają, że Windows Phone doskonale sprawdza się w tej roli.

Ogromną zaletą wszystkich gier FIFA są licencjonowane kluby i stadiony oraz świetna muzyka. Gra kosztuje 15,49zł, a przed zakupem istnieje możliwość przetestowania jej bezpłatnie

Fifa 13

źródło: wpcentral.com


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.