Compasses – aplikacja dzięki której nie zgubisz się w lesie…

|

Compasses - ciekawy kompas

…przynajmniej nie tak szybko. „PhoneDesigner” znany ze świetnych grafik koncepcyjnych telefonów z systemem Windows Phone, czy zegarka Nokia Smartwatch dzisiaj wydał swoją kolejną aplikację. Jest to … kompas.

Oczywiście biorąc pod uwagę to czym zajmuje się autor tej aplikacji można w w ciemno uznać, że będzie to naprawdę ładna aplikacja – i tak jest. Compasses, bo tak nazywa się aplikacja, oferuje prosty kompas z możliwością ustawienia azymutu. To co odróżnia tą aplikację od innych to fakt wielu wbudowanych skórek. Mamy do dyspozycji kilka wyglądów analogowego kompasu, kilka cyfrowego, ale najciekawszą skórkę jest ta, w której można wyświetlać tarczę kompasu na tle skalowalnej mapy. Do dyspozycji mamy satelitarne zdjęcia lub widok prostych wektorowych map z ulicami. Źródłem są mapy Nokii.

Warto przyglądać się facebookowemu profilowi PhoneDesigner’a, który jest dostępny pod tym linkiem. Co jakiś czas pojawiają się tutaj ciekawe grafiki i aplikacje autora.

Kompas

Aplikacja Compasses jest dostępna dla systemów Windows Phone 7.5 oraz 8. Jej koszt to 5,49, ale dostępna jest wersja próbna, która polega na umożliwieniu uruchomienia tej aplikacji za darmo tylko trzy razy.

compasses_qr

źródło:  facebook.com/phonedesigner


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.