Bluebird BM180 – znamy specyfikację pierwszego telefonu z systemem Android lub Windows

|

Bluebird BM180

Telefon Bluebird BM180 może okazać się bardzo ciekawym urządzeniem, ponieważ jego twórcy jako pierwsi znaleźli złoty środek przy zastosowaniu odpowiednich podzespołów aby możliwe było korzystanie z niego za pośrednictwem systemu Windows lub Android.

Opisywany dzisiaj niebieski orzełek nie może sobie w tej chwili pozwolić na posiadanie dwóch systemów jednocześnie i dowolne nimi żonglowanie. To podczas zakupu będziemy mieli wybór – idziemy za rękę z zielonym potworkiem albo układamy kafelki.

Bluebird

Prawdopodobna specyfikacja słuchawki Bluebird BM180 może przedstawiać się tak:

  • Pamięć RAM o pojemności 1 lub 2 GB
  • 8 lub 16GB pamięci wbudowanej
  • 5″ ekran w rozdzielczości HD lub Full HD
  • Czytnik pasków magnetycznych kart płatniczych lub czytnik zbliżeniowy
  • Czytnik kodów kreskowych
  • Ogromna bateria o pojemności 4500mAh.
  • Wiele innych ciekawych opcji, które prezentujemy poniżej

Wykorzystywaną odmianą mobilnego Windowsa będzie Windows Embedded 8 Handheld – czyli platforma skierowana do klientów biznesowych, oparta na systemie Widnows Phone 8. Budowa tego systemu na takich fundamentach pozwala zapewnić klientom system, który jest niezawodny i bezpieczny oraz kompatybilny wstecznie z programami działającymi pod skrzydłami pełnoprawnego Windows Phone. Bluebird BM180 w praktyce może służyć jako urządzenie POS, czyli urządzenie montowane w punktach sprzedaży, albo takie które będzie mobilnym centrum dostaw dla handlowców.

windows-embedded-8-handheld

Microsoft zaledwie miesiąc temu udostępnił SDK dla Windows Embedded 8 Handheld, więc jest to system bardzo świeży, ale bacznie będziemy przyglądać się jego rozwojowi, ponieważ idea jest bardzo ciekawa. Zauważył to również Panasonic, który podczas targów NRF 2014 EXPO ogłosił, że jest w trakcie prac nad przenośnym urządzeniem dla biznesu opartym właśnie na tym systemie.

Poniżej znajduje się pełna specyfikacja, która wyciekła do sieci:

bluebirdbm180spec


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.