Aktualizacja Lumia Black dostaje zielone światło

|

Nokia Lumia Black Update

Nokia za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga poinformowała, że aktualizacja Lumia Black (GDR3) dostała zielone światło, tym samym na całym świecie rozpoczęło się rozsyłanie aktualizacji. Niestety, proces aktualizowania urządzeń Nokia Lumia został jak zwykle podzielony na etapy (serwery by nie wytrzymały).

Dostępność aktualizacji zależna jest od modelu, kraju pochodzenia i na końcu operatora od którego pochodzi dany egzemplarz. W pierwszej kolejności aktualizacja dostępna będzie dla modeli Lumia 925 i Lumia 1020, w następnej kolejności trafi ona do modeli z niższych półek. Oczywiście dostępność aktualizacji jest zależna także od operatora, który aktualizację musi zatwierdzić. Nokia udostępniła stronę, na której możecie sprawdzić dostępność aktualizacji dla danych modeli, z podziałem na kraj i operatorów. Wspomnianą stronę znajdziecie tutaj.

Aktualnie dla naszego regionu aktualizacja jest dostępna dla Lumii 925 z Orange i Lumii 1020 z T-Mobile. Trudno powiedzieć, kiedy aktualizacja dla pozostałych modeli z Polski zostanie udostępniona. Na pewno damy Wam o tym znać ;-) Jak sprawdzić samemu, czy aktualizacja jest dostępna możecie zobaczyć na poniższym wideo:

Aktualizacja Lumia Black oprócz nowości wprowadzonych do systemu Windows Phone przez Microsoft dodaje następujące funkcje i aplikacje:

  • Foldery – aplikacja dająca możliwość grupowania aplikacji i funkcji ustawień w jednym kafelku na ekranie głównym, jak w folderach
  • Glance Screen 2.0 – jeszcze więcej informacji na wygaszaczu ekranu Glance
  • Bluetooth Low Energy – standard komunikacji, który pozwala na zmniejszenie zużycia energii oraz ilości danych przesyłanych podczas połączenia z innymi urządzeniami
  • Nokia Refocus – umożliwia zrobienie zdjęcia, a następnie wybranie na nim punktu, gdzie ma być skupiona ostrość
  • Nokia Beamer – wyświetla ekran naszego telefonu na żywo na dowolnym ekranie podłączonym do Internetu
  • Nokia Storyteller – automatycznie sortuje wszystkie zdjęcia, filmy i kinografy w interaktywne grupy zwane opowieściami
  • Poprawione algorytmy w funkcji aparatu
  • Udostępnienie formatu DNG dla Lumii 1020

Szerszy opis oraz linki do nowych aplikacji Nokii znajdziecie tutaj.

Postępy aktualizacji:

22.01.2014 r. – aktualizacja dostępna dla modeli Lumia 920 z sieci T-Mobile i Lumia 625 z sieci Orange.
23.01.2014 r. – aktualizacja dostępna dla modeli Lumia 920 z sieci Orange, bez brandu i Lumia 820 bez brandu, z Orange, T-Mobile i Plusa oraz Lumia 625 z sieci T-Mobile.
27.01.2014 r. – aktualizacja dostępna dla modelu Lumia 520 z sieci Orange i T-Mobile.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.