Zimowy przegląd gier Windows Phone

|

windows phone store

Windows Phone Store oferuje już ponad 190 000 aplikacji oraz gier, a codziennie pojawia się 500 nowych pozycji. Kilka z nich z pewnością przyda się na nadchodzące zimowe wieczory. W walce z nieprzyjemną aurą i szarym krajobrazem za oknem pomoże kolorowy świat gier, w który można się przenieść za pośrednictwem smartfonów z systemem Windows Phone. W ostatnim czasie pojawiło się sporo nowych pozycji na platformę Windows Phone, np. Instagram Beta, i wiele innych tytułów, m.in.

Kingdoms & Lords

Strategiczna gra ekonomiczno-wojenna, w której gracz wciela się we władcę fantastycznej krainy. Dba o pozycję gospodarza swojego królestwa oraz o potrzeby poddanych. Jednocześnie broni kraj przed Barbarzyńcami i Królestwem Ciemności, które zagraża pokojowi w kraju. Do gry można zapraszać przyjaciół, by zawierać z nimi sojusze czy też prowadzić potyczki o władzę i bogactwo.

Kod QR Windows Phone Store

Star Wars: Tiny Death Star

Prawdziwa gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen. Zadaniem gracza jest zbudowanie tytułowej Gwiazdy Śmierci. Spokojnie, akurat w tej grze Ciemna Strona Mocy charakteryzuje się dużym poczuciem humoru. Głównym zadaniem gracza jest budowanie stacji kosmicznej poziom po poziomie oraz administrowanie statkiem w taki sposób, aby każdy jego mieszkaniec miał pożyteczne zajęcie i aby statek przynosił zyski.

Kod QR Windows Phone Store

Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny

To ciekawa propozycja polskiej firmy Artifex Mundi, która specjalizuje się w łamigłówkach utrzymanych w konwencji gier przygodowych osnutych lekką nutką horroru. Koszmary z Głębin 2: Pieśń Syreny to kontynuacja gry  Koszmary z Głębin: Wyspa Czaszki będącej hitem ubiegłego roku. W najnowszej wersji programu gracz wciela się w postać nieustraszonej kustoszki muzeum Sary Black, która chcąc rozwiązać tajemniczą zagadkę, będzie musiała zmierzyć się z przebiegłym burmistrzem Murrayem i legendarnym piratem Davym Jonesem.

Kod QR Windows Phone Store

Dark Lands

Tutaj gracz zostaje heroicznym wojownikiem, który prowadzi epickie walki ze złymi mocami. Orki, gobliny, szkielety, trolle i inne groźne potwory czyhają tylko na błąd bohatera. Liczy się refleks, zręczne palce i spostrzegawczość – każda chwila nieuwagi może skutkować utratą życia naszej postaci. Gracze mogą dzielić się swoimi wynikami i sprawdzać rankingi. Wygrywa ten, który przetrwa najdłużej!

Kod QR Windows Phone Store

Asphalt 8: Airborne

Wyścigi jakich jeszcze nie było! W tej grze nie tylko liczy się szybkość, ale również triki i akrobacje wykonywane na trasie. Gracz może wybierać spośród aż 47 samochodów i ścigać się nimi na trasach, takich jak zmrożone drogi Alp, bezdroża  pustyni w Nevadzie, czy ulice Wenecji lub Barcelony. Gra, jako kolejna z części popularnej serii Asphalt, ma bardziej realistyczną grafikę, wyraźniejszy dźwięk, a także doskonałą ścieżkę dźwiękową.

Kod QR - Asphalt 7 Heat Windows Phone Store

Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.