Windows Phone Assistance: Zrób własny dzwonek

|

windows phone assistance

Witam serdecznie w kolejnym artykule z serii Windows Phone Assistance. Artykuły te są tworzone wspólnie z wami, użytkownikami, dzięki waszym wypowiedziom na forum. Dzisiaj zajmiemy się tworzeniem własnych dzwonków w smartfonach z systemem Windows Phone. Każdy z nas lubi wyróżniać się z tłumu i mieć własny spersonalizowany dźwięk połączeń przychodzących. Kiedy pojawiły się na rynku smartfony z WP7 nie było takiej możliwości, do wykorzystania były tylko przygotowane dźwięki przez producenta. Od dłuższego czasu w sklepie Windows Phone jest aplikacja “Zrób dzwonek”. Pozwala ona na stworzenie własnego dzwonka z utworów muzycznych, które mamy zapisane w pamięci telefonu. W kilku krokach chciałbym pokazać jak za pomocą tej aplikacji można stworzyć dźwięk.

1. Na początek należy pobrać aplikację “Zrób dzwonek” z Windows Phone Store za pomocą kodu QR lub wpisując nazwę bezpośrednio w sklepie.

Kod QR Windows Phone Store

winphoneass1

2. Następnie w menu głównym uruchamiamy aplikację Zrób dzwonek.
wpa2

3. Po uruchomieniu aplikacji klikamy – wybierz utwór.
wpa3

4. Następnie wybieramy utwór który ma być dzwonkiem w naszym smartfonie, według własnego uznania.
wpa4

5. Po wybraniu utworu możemy zmodyfikować jego początek oraz zakończenie, tak aby tylko najlepszy fragment piosenki stanowił dźwięk połączeń przychodzących.
wpa5

6. Gdy dostosujemy dźwięk do naszych potrzeb możemy go odsłuchać lub od razu zapisać.
wpa6

7. Podczas zapisu możemy stworzyć własną nazwę dźwięku oraz ustawić go jako nasz dzwonek.
wpa7

8. Kiedy zapiszemy nasz dzwonek, automatycznie pojawi się on w ustawieniach, pod nazwą niestandardowe dzwonki.
wpa8

Dzięki tej aplikacji, każdy może stworzyć swój własny dzwonek co na pewno umożliwi odróżnienie naszego telefonu z tłumu. Jeśli masz więcej pytań zachęcam do pisania bezpośrednio w komentarzach lub do przedstawienia problemu w artykule na forum – klik.


Autor: Daniel Gulewicz

pasjonat systemu Windows Phone i Smartfonów Nokia Lumia