Windows Phone Assistance: sortowanie alfabetyczne na liście aplikacji

|

windows phone assistance

Witam serdecznie w kolejnym artykule Windows Phone Assistance. Artykuły z tej serii są tworzone wspólnie z wami użytkownikami, dzięki waszym wypowiedziom na forum. Dzisiaj zajmiemy się sprawą pojawiania się liter alfabetu na liście aplikacji. Dotarła do nas informacja, że po zainstalowaniu 40-45 aplikacji na naszych smartfonach pojawiają się pomocne według producenta litery. Wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej.
wpa1

Wielu osobom zaczyna przeszkadzać takie rozwiązanie podczas użytkowania swojego smartfonu. Dlatego postaram się wyjaśnić, jak można pozbyć się literek z naszej listy. Istnieją dwa rozwiązania tej sprawy. Pierwsze rozwiązanie jest dość proste, jednak pomaga tylko na chwilę. Zobaczcie w kilku krokach jak to zrobić:

1. Na początek po wejściu w listę aplikacji, trzeba kliknąć lupkę w lewym górnym rogu (uwaga: lupka która znajduję się po prawej stronie przycisków funkcyjnych, nie zadziała tak samo).
krok1

2. Po kliknięciu pojawi się wam lista wraz z klawiaturą pomocną w wyszukaniu konkretnej aplikacji. Możecie wtedy wpisać nazwę szukanej aplikacji po czym pojawi się tylko ona.
krok2

3. Jednak po kliknięciu na strzałkę powrotu na przyciskach funkcyjnych, klawiatura znika i możecie korzystać z listy bez zbędnych liter.
krok3

Przy tym rozwiązaniu jest trochę zabawy za każdym wejściem w listę, lecz jest myślę łatwe dla każdego użytkownika. Drugie rozwiązanie jest bardziej trwałe. Literki w liście znikną wam aż do zainstalowania kolejnych aplikacji. Jeżeli w najbliższym czasie nie planujecie nowości, jest to dobre rozwiązanie.

Rozwiązaniem jest zresetowanie telefonu za pomocą Hard-Reset. Jest to kombinacja klawiszy bocznych, które resetują smartfon wraz z jego pamięcią, czyli waszymi zdjęciami, muzyką, aplikacjami, wiadomościami sms, itp. Jeżeli decydujecie się na takie rozwiązanie i nie chcecie oczywiście utracić danych, trzeba utworzyć kopię zapasową plików w ustawieniach. Jest to dość skomplikowane i musicie być podłączeni do internetu, najlepiej za pomocą WI-FI. Temat tworzenia kopii zapasowej będzie podjęty w następnym artykule Windows Phone Assistance.

Jeśli posiadacie już kopię zapasową w chmurze lub wykonaliście ją, możecie wykonać Hard-Reset waszego smartfonu. Na zdjęciu poniżej podana jest kombinacja klawiszy aby zresetować smartfon. Dodam, że wasz smartfon musi być wyłączony.
hardreset

Dzięki podanym rozwiązaniom usuniecie na krócej lub dłużej literki ze swoich list aplikacji. Jeśli masz więcej pytań zachęcam do bezpośredniego pisania w komentarzach lub do przedstawienia problemu na forum – klik


Autor: Daniel Gulewicz

pasjonat systemu Windows Phone i Smartfonów Nokia Lumia