Windows Phone Assistance: Kącik dziecięcy

|

windows phone assistance

Masz nieraz problem ze swoim smartfonem? Nie wiesz jak go rozwiązać? A może chcesz poznać ciekawe funkcje systemu Windows Phone? Nowa seria artykułów pt. “Windows Phone Assistance” została stworzona właśnie dla Ciebie! Znajdziesz w niej wszystko o systemie Windows Phone. Od rozwiązań najczęstszych problemów użytkowników, przez opisy poszczególnych funkcji, aż po różne wskazówki i ciekawostki.

W pierwszej części chciałbym wyjaśnić stworzenie kącika dziecięcego. Twoja pociecha często zabiera Twój telefon do zabawy? Nie chcesz, aby miała dostęp do wszystkich twoich danych i nieodpowiednich treści dla dzieci? Stwórz w swoim telefonie kącik dziecięcy, w którym Twoje dziecko będzie miało dostęp do ulubionych gier, muzyki oraz filmów. Jak założyć takie miejsce w smartfonie z systemem Windows Phone 8? Bardzo prost, oto instrukcja:

1. Najpierw przejdź do Menu Głównego i kliknij ikonę Ustawienia.
krok1

2. W Ustawieniach systemu wybierz kącik dziecięcy.
krok2

3. Po wejściu w kącik dziecięcy, kliknij ikonkę po prawej, aby go włączyć.
krok3

4. Gdy włączysz kącik, możesz wybrać do jakich treści może mieć dostęp Twoje dziecko. Mogą być to gry, muzyka, filmy i aplikacje. Po wybraniu odpowiednich, według Ciebie, materiałów kliknij: “Otwórz kącik dziecięcy”.
krok4

krok4ciagdalszy

5. Od razu po kliknięciu otwarcia, na naszym ekranie blokady tworzy się kolejny ekran. Po przesunięciu w lewo z powrotem mamy swój ekran blokady. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ dziecko ma dostęp tylko do rzeczy dodanych przez Ciebie, a Tobie nie zakłóca to pracy na smartfonie.
krok5

6. Po przesunięciu w górę ekranu blokady Twoja pociecha ma w bardzo prosty sposób ułożone materiały do zabawy. Możesz jednak spersonalizować kącik klikając w ikonę dostosuj.
krok6

7. W ustawieniach tych możesz ustawić nazwę kącika np. imię Twojego dziecka, dodać odpowiednie zdjęcie na ekran blokady oraz zmienić wygląd kafelek.
krok7

Dzięki ustawieniu kącika, Twoje dziecko może podczas długiej podróży czy też w czasie wolnym, bez problemu używać Twojego telefonu. Jeśli masz więcej pytań, zachęcam do dodawania komentarzy pod artykułem lub bezpośrednie przedstawienie problemu na naszym forum.


Autor: Daniel Gulewicz

pasjonat systemu Windows Phone i Smartfonów Nokia Lumia