Windows Phone ma 10% udziału w rynku smartfonów Europy Zachodniej

|

smartfonów

Firma specjalizująca się w analizowaniu rynku mobilnego, Kantar Worldpanel, opublikowała raport wg którego Windows Phone radzi sobie całkiem dobrze w Europie Zachodniej. Z najnowszych danych obejmujących okres od sierpnia do października wynika, że Windows Phone osiągnął tam 10% udział w rynku smartfonów. Dla nieobeznanych, Europa Zachodnia to najważniejsze kraje Starego Kontynentu, czyli: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Hiszpania.

W adekwatnym okresie ubiegłego roku statystyki te wyglądały następująco: Android 63,9, iOS 21,2 procent, a Windows Phone zaledwie 4,7 procent. Teraz Windows Phone może pochwalić się aż 10% udziałem w ryku Europy Zachodniej. Statystyki mówią same za siebie – Windows Phone rośnie w siłę kosztem iOS, który zanotował spadek z 21% na 16%.

Niezmiernie cieszy mnie fakt, że Windows Phone radzi sobie coraz lepiej. Owszem, są to głównie tanie smartfony pokroju modeli Lumia 520, Lumia 620 oraz HTC 8S, ale mimo wszystko wzrost udziału cieszy. W Polsce system Windows Phone ma ponad 20% udział w rynku smartfonów. W październiku Microsoft Polska podał, że pod koniec września w naszym kraju sprzedano milionowe urządzenie z systemem Windows Phone.


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.