Threshold – kryptonim połączenia WP8, W8 oraz Xbox One

|

wp8w8xboxone

Niedawno zaczęto rozmowy nad połączeniem Windows 8 oraz Windows Phone 8, aby oba systemy ze sobą lepiej współdziałały. Dzisiaj rano Mary Jo Foley na ZDNet zdradził kilka nowych informacji na temat zmian nadchodzących wiosną 2015 roku. Działania te opatrzono kryptonimem – Threshold, co w tłumaczeniu brzmi po prostu “próg”. Nazwa ta odnosi się do fali aktualizacji dla Windows, Windows Phone oraz Xbox One w 2015 roku. Jednak nie będzie to całkowite połączenie wszystkich platform w jedną.

Firmie chodzi o większe zbliżenie platform co pomoże w większym rozwoju każdej z nich, zwiększy możliwości, pozwoli na wyższą jakość aplikacji i gier. Działania te obejmą zarządzanie IT które pomogą w lepszym podejmowaniu decyzji. Dodatkowe informacje podaje Terry Myerson dotyczące poważniejszej zabawy pochodzących z Threshold. Na razie jednak nie wiemy co to dokładniej oznacza. Pozostaje oczekiwać na dalsze wiadomości.

Microsoft oficjalnie nie potwierdził ani nie zaprzeczył operacji Threshold, lecz w niedalekiej przyszłości nie zmieni się nic w aktualizacjach. Na dzień dzisiejszy gigant z Redmond ma plan na biurku, który być może jest już wykonywany. Pozostaje pytanie, czy Microsoft pozostając wierny swojemu trybowi pracy dostarczy nam jeden OS na wszystkie urządzenia?

źródło: ZDNet


Autor: Daniel Gulewicz

pasjonat systemu Windows Phone i Smartfonów Nokia Lumia