Super8 – zrób sobie menu start

|

super8_0

Jeżeli znudził Ci się interfejs Windows Phone, to z pomocą przychodzi aplikacja Super8. Super8 to atrapa, która wygląda jak połączenie menu start znanego z Windowsa na komputerach stacjonarnych i szuflady aplikacji znanej z Androida.

 super8_11

Super 8 posiada własny dialer, ekran blokady, oraz ponad 50 narzędzi. M.in. możemy tworzyć swoje kafelki, uruchomić latakę, dyktafon, stoper, budzik, napisać e-mail, czy zatrzymać muzykę jednym tapnięciem w kafelek – wszystko w jednym miejscu.

Pomiędzy kolejnymi ekranami przemieszczamy się przeciągając ekran w prawo lub lewo.

Na jednym z ekranów mamy zebrane najważniejsze ustawienia telefonu: skróty do ustawień bluetooth, wifi, czy sieci komórkowej, ale też blokadę rotacji ekranu (dostępne w GDR3). Możemy włączyć tryb samolotowy, czy przejść do ustawień oszczędzania energii.

start8_3

Jak pisałem wyżej, Super8 pozwala nam również tworzyć własne kafelki. Możemy wybrać tło, kolor akcentu, ikonkę czy aplikację jaką będzie ten kafelek uruchamiał

Oczywiście tego typu aplikacje nigdy nie będą w stanie pracować jak normalny launcher zastępujący nam interfejs, ponieważ Windows Phone na to nie pozwala. Dlatego wolę patrzeć na tą aplikację z innej strony. Super8 to świetny przybornik z narzędziami – oczywiście brakuje jej szczoteczki do zębów i wiertarki udarowej, ale mam nadzieję, że autor weźmie to pod uwagę przy następnej aktualizacji ;)

Super8 to aplikacja darmowa, ale niestety nie obsługująca języka polskiego

Super8 do pobrania na Windows Phone 8:

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.