Smartwatch współpracujący z systemem Windows Phone? Poznajcie Pebble Watch

|

pebble watch

Inteligentne zegarki to urządzenia z ogromnym potencjałem, ale nieszczególnym popytem. Najlepiej o tym świadczą wyniki sprzedaży produktu lidera mobilnego rynku - Samsung Galaxy Gear - które są zdecydowanie poniżej oczekiwań koreańskiej firmy. Niemniej jednak, producenci wciąż starają się rozwinąć tę gałąź urządzeń, do których można wcisnąć zaawansowany mobilny system operacyjny i tym samym stworzyć zegarek na nowo.

Niestety, ale system Windows Phone jeszcze nie poznał żadnego oficjalnego zegarka, który umożliwiałby pełną współpracę właśnie ze smartwatchem. Jednak na rynku pojawił się Pebble Watch, który w swojej specyfikacji nie zawiera informacji o wsparciu dla mobilnych "Okienek". To nie przeszkodziło niezależnym deweloperom stworzyć nieoficjalną aplikację, która pozwala na łączenie się z zegarkiem z poziomu smartfonów z Windows Phone. Obecnie nie jest to bardzo zaawansowana synchronizacja obu urządzeń, ale od czegoś trzeba zacząć toteż aplikacja Pebble Watch Pro wstępnie pozwala na:

  • sterowanie muzyką (wewnątrz aplikacji);
  • ustawianie powiadomień na 5, 10, 15, 30 minut przed umówionym spotkaniem;
  • odczytywanie Tweetów z połączonego z systemem konta;
  • otrzymywanie powiadomień podczas spadku naładowania baterii poniżej wyznaczonych limitów oraz utratę i ponownie podłączenie się do danej sieci 3G, 4G oraz WiFi.

Skoro powyższy program w swojej nazwie ma nazwę "Pro" to zapewne jest płatny. Tak też jest i aby go nabyć należy wydać 6,99 zł: Klik! Oczywiście autorzy wydali darmową wersję "Lite", której funkcjonalność została ograniczona jedynie do pierwszego punktu z powyższej listy: Klik! Wspólne ograniczenia? Oczywiście Windows Phone 8.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.