Słuchawki Nokia BH-121 oficjalnie zaprezentowane

|

Nokia Guru BH-121 windows-phone.pl

Pod koniec listopada pisaliśmy o zbliżającej się premierze słuchawek Nokia Guru BH-121. Wczoraj Nokia oficjalnie zapowiedziała to akcesorium. Słuchawki BH-121 będą dostępne w czterech kolorach: niebieskim, czerwonym, żółtym i czarnym, a sam pilot będzie niewielkich rozmiarów ( 39 x 39 x 12mm) i będzie mógł być przymocowany do ubrania za pomocą klipsu.

Nokia Guru BH-121 windows-phone.plNie będziesz potrzebował dodatkowego odtwarzacza

W tym dosyć zwartym pilocie znajdziemy wszystkie niezbędne przyciski służące do sterowania naszym telefonem. Na środku urządzenia znaduje się przycisk służący do odebrania / zakonczenia połączenia, uruchomienia odtwarzania muzyki, czy parowania zestawu z telefonem – zestaw BH-121 podłączymy to naszego telefonu bezprzewodoweo. Na bocznych krawędziach znajdziemy m.in. przyciski służące do regulacji głośności czy przełączania utworów.
Parowanie jest uproszczone do granic możliwości – w BH-121 znajdziemy moduł NFC. Wystarczy jedynie zbliżenie pilota do naszego telefonu. Oczywiście nie przeszkodzi to przy parowaniu jednocześnie różnych urządzeń. Telefony nie wyposażone w antenę NFC nie zostaną bez wsparcia, ponieważ możemy je połączyć w normalny sposób, znajdując zestaw słuchawkowy ustawieniach Bluetooth.

Nokia Guru BH-121 windows-phone.pl

Zestaw słuchawkowy BH-121 wyposażony jest w słuchawki dokanałowe, które według producenta charakteryzują się dobrym współczynnikiem blokowania hałasu z zewnątrz i zapewniają “czysty i mocny dźwięk” (model WH-208). Nie będzie również przeszkód z podpięciem innych słuchawek, ponieważ pilot wyposażony jest w standardowe złącze audio 3,5mm.

Podgląd poziomu naładowania baterii będzie wskazywany za pomocą różnokolorowej diody LED, ale sam pogląd baterii jak i stan połączenia będzie również dostępny za pośrednictwem Live-Tile z poziomu telefonów z serii Lumia.

BH-121 obsługuje zaawansowane funkcje Bluetooth HFP/HSP lub profile A2DP/AVRCP dostępne w telefonach Nokia Lumia 1520, 1320, 1020, 925, 625, 525 oraz Asha 501 i 503 (oczywiście bez żywego kafelka) i wiele innych modeli.

Zestaw słuchawkowy pojawi się w sklepach jeszcze w tym miesiącu, a sugerowana cena to 39 euro.

Źródło:  conversations.nokia.com


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.