Samsung W750V – tajemniczy topowy model z Windows Phone

|

samsung w750v

Mówiąc o systemie Windows Phone, w myślach mamy tylko i wyłącznie jednego producenta. Jest nim oczywiście Nokia, która za kilka miesięcy zostanie oficjalnie i pełnoprawnie przejęta przez Microsoft. Oczywiście w grze znajdziemy jeszcze kilku konkurentów fińskiej firmy, którzy korzystają z mobilnych "Okienek". Niestety, ale obecna sytuacja nie zachęca ich do dalszej walki w tym ekosystemie. Mimo wszystko, pojawiają się informacje o nadchodzącym topowym modelu z Windows Phone 8, który nie jest dziełem Nokii.

Producentem tej słuchawki jest Samsung i wiadomości, które pojawiły się w Sieci niemal w 100% potwierdzają, że Koreańczycy szykują urządzenie z górnej półki. Jest nim model z nazwą kodową W750V. Trafił on obecnie do testerów zamieszkujących Indie. Specyfikacja tego smartfonu pojawiła się jedynie w plotkach i ogranicza się do informacji na temat wyświetlacza i najważniejszego układu zlokalizowanego wewnątrz obudowy. Ekran ma mieć przekątną 5-cali i wyświetlać obraz w rozdzielczości FullHD. Z kolei drugi element jest produkcji Qualcomma i jest nim Snapdragon 800 (brak dokładniejszych informacji), który obecnie stanowi najwydajniejszą możliwość w świecie Windows Phone. Najprawdopodobniej bazą dla tej słuchawki jest Galaxy S4 Active. Egzemplarze testowe zostały wycenione na około 1 600zł. System, który zarządza omawianą słuchawką to Windows Phone 8.0, więc najprawdopodobniej produkt ten zostanie ujawniony przed premierą aktualizacji "Blue". Jednak doskonale wiemy, że każdy smartfon z obecną wersją mobilnych "Okienek" zostanie zaktualizowany do "8.1".

Samsung najprawdopodobniej planuje przedstawić W750V w pierwszym kwartale przyszłego roku. Bardzo prawdopodobne jest to, że oficjalnie ujrzymy ten model na targach CES w styczniu lub MWC w lutym.

źródło: wmpoweruser.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.