Rok 2014 może wprowadzić kolejnego gracza do świata Windows Phone: Xolo

|

xolo lava 6

Nowa wersja systemu, Windows Phone 8, sprawiła że wielu czołowych producentów odcięło się od Microsoftu i skupiło się tylko i wyłącznie na produkcji urządzeń z Androidem. Tak postąpiła między innymi koreańska firma LG, która uznała, że nie opłaca im się produkować urządzenia z systemem od firmy z Redmond. Po wielu zamieszaniach spowodowanych między innymi brakiem aktualizacji dla starszych słuchawek, w grze została garstka producentów: Nokia, Samsung, HTC i Huawei. Skromnie, ale biorąc pod uwagę "aktywnie" działające firmy to pozostają tylko i wyłącznie Finowie.

Od momentu premiery mobilnych "Okienek" w znanej nam obecnej odsłonie, pojawiała się ogromna ilość plotek dotyczących pojawienia się jakiegoś nowego gracza. Jednak do dzisiaj nic się nie zmieniło i dalej prym wiedzie Nokia. Okazuje się jednak, że do walki w świecie Windows Phone szykuje się nowy zawodnik. Nie jest to żaden ze znanych, Europejczykom, producentów. Nowa plotka dotyczy indyjskiego producenta Xolo, o którym mogliście słyszeć w zeszłym roku, gdyż jako pierwszy przedstawił światu smartfon oparty na układzie Intel Atom (widoczny na zdjęciu powyżej). W Indiach bardzo szybko rozwinął się miejscowy rynek telekomunikacyjny, a Xolo jest jedną z firm określających się jako "premium". Ich model korzystający z mobilnego systemu Microsoftu najprawdopodobniej pojawi się na początku nadchodzącego nowego roku. Niemniej jednak, to pierw firma z Redmond ma przedstawić nową wersję oprogramowania, Windows Phone 8.1, gdyż to ta edycja systemu ma trafić do słuchawki Xolo.

Jak widać, Microsoft nie dąży do tego, aby stać się drugim Apple - wcześniej plotki głosiły, że producent Windows Phone zapłacił ogromne pieniądze Samsungowi za zaangażowanie w mobilne "Okienka", a teraz widać zainteresowanie mniej znanych firm. Model Xolo z mobilnymi "Okienkami" ma niewiele kosztować, ale nie wiadomo czy pojawi się w Europie - pozostaje czekać.

źródło: Phone Arena


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.