Retro Runners, czyli kolejny runner dla Windows Phone

|

Retro Runners

Grudzień 2013 oficjalnie uznajemy za miesiąc “runnerów” w świecie Windows Phone. Od początku miesiąca do Sklepu trafiło kilka gier tego typu: Temple Run 2, Subway Surfers, Minion Rush oraz Chennai Express. Dzisiaj kolejny runner trafia na smartfony z Windows Phone. Czy to przypadkiem już nie przesada? Może, ale ta gra znacznie odbiega od reszty. Odróżnia ją bardzo nietypowa, zaledwie 8-bitowa grafika, trochę inne sterowanie naszą postacią oraz to, że podczas grania trzymamy telefon poziomo, a nie pionowo jak jest to w większości gier typu “runner”. Nie zabrakło także zachęcających do dalszej gry urozmaiceń.

Jak w każdej grze tego typu, naszym zadaniem jest biec jak najdalej unikając przeszkód i zbierając po drodze monety i bonusy, na przykład w postaci dodatkowego “życia”. Co jakiś czas musimy regenerować swoją energię butelką wody. Po drodze musimy przeskakiwać nad płotkami, basenami z wodą. Możemy zostać również staranowani przez innych uczestników biegu, czy oślepieni przez flesz aparatu.

Retro Runners

Sterowanie w Retro Runners ma się następująco. Na ekranie mamy wydzielone dwa sektory. Lewa strona ekranu służy nam do zmieniania pasa po którym ma biec nasza postać, natomiast prawą część dotykamy, gdy chcemy przeskoczyć nad przeszkodą.

W grze mamy do dyspozycji aż 11 postaci, które możemy kupić za pieniądze zdobyte podczas biegania. Oczywiście, jeżeli ktoś chce może również zapłacić z prawdziwego portfela. Część postaci ma “specjalne właściwości”, które mogą przydać się podczas gry. Dajmy na to Harley Dave – może bez problemu przebiegać blisko aparatu – nie zostanie on bowiem oślepiony, czy The Running Dead, który daje nam możliwość pożerania ludzi.

Retro Runners

Gra jest dostępna za darmo w sklepie Windows Phone, jednak zainstalować ją mogą tylko posiadacze “okienek” z cyferką 8.

Windows Phone Store Kod QR