Rabbids Big Bang ze wsparciem Xbox LIVE już do pobrania!

|

rabbids big bang
Okres świąteczny dla Sklepu Windows Phone można uznać jako bardzo udany. Mamy sporo dobrych promocji i pojawiło się kilka długo wyczekiwanych pozycji, m.in. gry Temple Run 2 oraz Subway Surfers. Dziś do Sklepu trafia kolejna bardzo ciekawa gra – Rabbids Big Bang od Ubisoftu. Co lepsze nie zabrakło w niej wsparcia dla osiągnięć Xbox LIVE.

Rabbids Big Bang to zręcznościówka ze słynnymi Kórlikami w rolach głównych, robiąca użytek z zaawansowanego silnika fizycznego. Produkcję przygotowała firma Ubisoft, znana z gier Rayman Jungle Run oraz Babel Rising 3D.

Szalone Kórliki rozpoczynają podbój kosmosu. Jak to jednak zwykle bywa w ich przypadku, do zadania podchodzą w mocno niekonwencjonalny sposób. Jako że do podróżowania służy im kij baseballowy i prymitywny jetpack, łatwo się domyślić, jak ostatecznie wyglądać będą ich kosmiczne wojaże.

W Rabbids Big Bang gracz odwiedza 10 zróżnicowanych galaktyk, podzielonych łącznie na 150 poziomów. Wyzwania sprowadzają się do wykonywania prostych zadań (m.in. zdobądź podaną liczbę przedmiotów, zniszcz wskazane obiekty, okrąż wybrane planety czy pokonaj określony dystans bez nawiązania kontaktu z ciałami niebieskimi). Na ich realizację gracz ma ograniczony czas – od tego, jak szybko uda mu się je zaliczyć zależy końcowa ocena. Rozgrywka jest urozmaicona zdobywaniem osiągnięć Xbox LIVE.

Mechanika rozgrywki nie jest skomplikowana. Zabawa rozpoczyna się wraz z wystrzeleniem Kórlika w przestrzeń kosmiczną za pomocą kija baseballowego lub innego narzędzia. Kierunek jego lotu zależy przede wszystkim od siły przyciągania pobliskich ciał niebieskich –Kórlik co i rusz wpada bowiem w ich pola grawitacyjne – a także innych obiektów dryfujących w próżni, od których bohater nieustannie się odbija. Gracz kontroluje postać w niewielkim stopniu, za pomocą zamontowanego na plecach jetpacka. Urządzenie posiada jednak niewielką ilość paliwa, więc trzeba z niego korzystać z umiarem.
W trakcie prób gracz nie tylko realizuje zadania, ale i stara się zebrać jak najwięcej monet. Służą one do zakupu nowych, lepszych alternatyw dla kija baseballowego oraz podstawowego jetpacka, a poza tym umożliwiają ubranie Kórlika w ciekawsze fatałaszki i wyposażanie go w różnego rodzaju gadżety. Tytuł zaskakuje wysokiej jakości grafiką, stanowiącą mieszankę elementów 2D i 3D.

Rabbids Big Bang można nabyć w Sklepie Windows Phone za kwotę 3,49 zł. Produkcja wymaga do działania systemu Windows Phone 8.

Windows Phone Store Kod QR

Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.