Przeglądarki internetowe w sklepie Windows Phone

|

przeglądarki internetowe

Przeglądarek internetowych w sklepie Windows Phone nie jest za wiele a Internet Explorer nie każdemu wystarcza. Chciałbym Wam w skrócie zaprezentować trzy aplikacje, które znalazłem w sklepie a może Was zainteresują.

Zacznę od najlepszej – UC Browser. Przeglądarka ta posiada ogrom funkcji – zablokowanie obrotu ekranu, skanowanie kodów QR, tryb prywatny i pełnoekranowy oraz wiele innych. Podczas przeglądania stron internetowych możemy wrócić do poprzedniej używając gestu – tj. przesunięcie ekranu w prawo, podobnie jest z zamykaniem otwartych kart. Nie zawiedzie nas też ekran główny, czyli świetny interfejs. Po włączeniu aplikacji ukazują się kafelki z ulubionymi stronami oraz kolorowe tło, które możemy zmienić według własnego uznania. Według mnie jest to jedna z najlepszych alternatyw dla IE.

przeglądarki internetoweprzeglądarki internetoweprzeglądarki internetowe

UC Browser na Windows Phone:

kod qr Windows Phone Store

____________________________________________________________

Następna to Surfy. W porównaniu do UC Browser ma dużo mniej funkcji. Bez niektórych zbędnych bajerów przeglądarka. Surfy cechują otwarte karty, które wyglądają jak w standarowych przeglądarkach. Pokazane u góry pozwalają na szybkie przemieszczanie się między otwartymi stronami. Aplikacja ta pozwala też włączyć tryb pełnoekranowy jak i prywatny oraz zablokować żyroskop.

W wersji bezpłatnej ograniczona jest ilość kart tylko do trzech, pełna wersja kosztuje 5.49 zł.

przeglądarki internetoweprzeglądarki internetoweprzeglądarki internetowe

Surfy na Windows Phone:

Kod QR Windows Phone Store

 

____________________________________________________________

Ostatnią przeglądarką jest Maxthon. Ta aplikacja nie ma żadnych opcji, po prostu zwyczajna przegladarka internetowa. Poza ładnym przejściem między kartami, według mnie strony ładują się odrobinę szybciej niż w IE. Tak jak w UC Browser, po otwarciu Maxthon witają nas kafelki, które oczywiście możemy na własny sposób modyfikować. Tym razem są one animowane w stylu Windows Phone co wygląda bardzo ładnie.

przeglądarki internetoweprzeglądarki internetoweprzeglądarki internetowe

Maxthon na Windows Phone:

Kod QR Windows Phone Store

 

 

UC Browser wydaje się najlepszym wyborem, ze względu na wiele funkcji. Według mnie i tak Internet Explorer jest na pierwszym miejscu. A Wy, jakiej przeglądarki używacie? :)