Porównanie wideo Nokia Lumia 1520 i HTC One Max

|

lumia1520htconemax

Na Youtube pojawiło się porównanie dwóch smartfonów – Nokia Lumia 1520 z Windows Phone 8 kontra HTC One Max z Android 4.3 Jelly Bean. Jak wypadają na swoim tle te konkurencyjne phablety?

HTC reklamuje się takimi rzeczami jak IR Blaster i czytnik linii papilarnych. Nokia postawiła na sprawy codziennego użytku i mówi o wrażliwym czujniku na światło słoneczne oraz czytelność ekranu. Cenowo Smartfony się od siebie nie odróżniają, nowe można zakupić w internecie za 2500zł. Objętościowo Lumia jest mniejsza, ponieważ posiada cieńszą obudowę o 1,6mm. Nokia jak zawsze stawia na aparat, gdyż wyposażyła ten model w 20MPix, który o wiele przewyższa 4MPix aparat w One Max. Dodatkowo Lumia posiada podwójną lampę błyskową LED. HTC bardziej postarał się w przedniej kamerze, która ma 2,1MPix. W obu modelach procesor jest czterordzeniowy, jednak fiński producent stworzył szybszą prędkość zegara procesora, ponieważ ma on moc 2,2GHz.

Nokia i HTC na pewno chciały aby ich modele były wyjątkowe, przy czym Nokia ze swoim doświadczeniem i patentami stworzyła w tej samej cenie lepszy i wydajniejszy model, który zadowoli wielu użytkowników. Zapraszam do obejrzenia filmu z porównaniem oraz ocenienia, który producent bardziej zaskoczył innowacyjnością.


Autor: Daniel Gulewicz

pasjonat systemu Windows Phone i Smartfonów Nokia Lumia