Nokia Lumia 920 może zostać odblokowana!

|

nokia Lumia 920 odblokowana

Niewielkiej ilości osób wystarczają standardowe możliwości oferowane przez preinstalowane oprogramowanie w urządzeniach mobilnych. Tym samym Android zyskał sobie ogromną rzeszę ulubieńców, gdyż - jak wszystkim wiadomo - system Google można dowolnie modyfikować i dopiero stosunkowo od niedawna niektórzy producenci zaczęli z tym walczyć na poważnie. Jak jednak sytuacja wygląda z Windows Phone? Każdy kolejny krok w celu uzyskania pełnego dostępu do "wewnętrznej części" smartfonów w świecie mobilnych "Okienek" uważany jest za milowy.

Dotychczas Windows Phone 7.x został w szerszy sposób poznany przez osoby lubiące modyfikować swoje smartfony. Jednak obecna wersja mobilnego systemu Microsoftu pod tym względem wypada blado i jedynie posiadacze Huawei Ascend W1 oraz Samsunga Ativ S mogą pochwalić się możliwością wprowadzania zmian w oprogramowaniu. Nokia pod tym względem wygląda jak jeden z fortów nie do zdobycia, które notabene... nie istnieją. Tak oto pewna chińska grupa przedstawiła filmik i tym samym zapowiedź możliwości pełnego odblokowania jednego z najpopularniejszych smartfonów z Windows Phone 8, czyli Lumia 920. Otwarcie nowych drzwi z pewnością szybko znajdzie kolejne zastosowania w przeróżnej postaci. A oto i wspomniany film:

Niestety, ale autorzy omawianej modyfikacji jeszcze nie zdradzili szczegółów sposobu odblokowania pierwszej Nokii wykorzystującej technologię PureView z Windows Phone. Ma to nastąpić w najbliższym czasie. Wtedy to użytkownicy fińskiego smartfonu Lumia 920 będą mogli instalować aplikację spoza marketu i w miarę dowolnie modyfikować sam system uzyskując chociażby widoczny na zdjęciu z początku newsa trzy rzędy kafli.

źródło: XDA-Developers, wpcentral.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.