Music Drop – prosty transfer muzyki z komputera bezpośrednio na telefon

|

music drop logo

Za czasów systemu Windows Phone 7, użytkownicy smartfonów z tym oprogramowaniem zmuszeni byli do komunikacji z komputerem za pomocą Zune, czyli programu, który w ogólnym rozrachunku tylko i wyłącznie uprzykrzał życie. Świat się rozwinął i tak poznaliśmy kolejną edycję mobilnych "Okienek" w postaci Windows Phone 8, które umożliwiają obsługę pamięci smartfonu tak jak każdej innej "normalnej" pamięci masowej. A jakby się pozbyć w ogóle kabla?

W zdecydowanej większości przypadkach, podłączenie telefonu do komputera wiąże się z jedną z dwóch następujących potrzeb:

  • przesłanie zdjęć ze smartfonu;
  • transfer muzyki na mobilne urządzenie.

Skupmy się na tym drugim zagadnieniu i pozbądźmy się kabla. Zamiast niego wystarczy prosta aplikacja "Music Drop" i sieć WiFi, do której podłączone będą zarówno komputer jak i smartfon z Windows Phone 8 - posiadacze "7" niestety również i w tym przypadku są pominięci. Po zainstalowaniu programu, włączamy go, aby naszym oczom uwidocznił się adres, który następnie należy wprowadzić do przeglądarki internetowej obsługującej HTML5 na komputerze.

music drop screen

Dalsze instrukcje nie są potrzebne, gdyż każdy powinien potrafić "przerzucić" interesujący nas nowy utwór, który chcemy, aby został zlokalizowany w pamięci słuchawki. To wszystko. Wybrany utwór już powinien znajdować się na smartfonie.

Oczywiście aplikacja "Music Drop" jest darmowa, waży niewiele i - tak jak wspominałem wcześniej - dostępna jest tylko na urządzenia z Windows Phone 8.

Windows Phone Store Kod QR

Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.