Nokia Lumia 625 – zapowiedź recenzji i pierwsze wrażenia

|

Lumia 625 - Windows-Phone.pl

Trafiła do nas Lumia 625 – wyrośnięta siostra modelu 620. Spędziłem z nią dzisiaj parę chwil i mogę już teraz powiedzieć, że zaskoczyła mnie kilkoma rozwiązaniami – jednymi na plus, a innymi niestety na minus.

Porównując na szybko z Lumią 920, której używam jako swojego głównego telefonu stwierdzam, że L625 bezczelnie narzuca się swoją wielkością, ale rekompensuje to mniejszą wagą. Bardzo wygodnie leży w dłoni, czego się nie spodziewałem. Mimo tego, jest to telefon, przy którym będziecie musieli opanować sztukę kompromisów.

Lumia 625 - Windows-Phone.pl

Czy aby na pewno lepsza od poprzedniczki?

Porównując bezpośrednio ten model z modelem 620 można bez czytania specyfikacji obu telefonów stwierdzić, że coś nie tak jest z jej ekranem. Niby mamy IPS, jest przecież większy przez co wygodniejszy… ale Nokia zauważalnie chciała wypuścić nie dużo droższy telefon od swojego poprzednika, a to wiąże się z cięciem kosztów. Owym cięciem na pewno jest brak filtra polaryzacyjnego i oczywiście braku zastosowania technologii ClearBlack – co uważam za jeden z niewybaczalnych błędów. Kolejnym takim błędem jest brak zastosowania wyświetlacza o wyższej rozdzielczości. Jak to ma się z widocznością pojedynczych pikseli i ewentualnie pogorszoną pracą na urządzeniu? O tym napiszę w pełnej recenzji, która już niebawem.

Lumia 625 - Windows-Phone.pl

Z kolei dużym plusem jest to, że podobnie jak w przypadku Lumii 920, ekran możemy obsługiwać w rękawiczkach, widelcem czy innym metalowym lub gumowym przedmiotem – jednym słowem: wysoka czułość.
Miłym dodatkiem jest obsługa LTE, więc jeżeli ktoś z Was korzysta z sieci Plus lub Play to będziecie mogli w pełni wykorzystać walory bardzo szybkiego internetu.

Lumia 625 - Windows-Phone.pl

Jeśli chodzi o moje subiektywne potrzeby to ze względu na to, że dużo podróżuję samochodem muszę sprawdzić Lumię 625 pod kątem nawigacji – jak szybko nawiązuje połączenie z satelitami GPS, jak często i w jakich warunkach je gubi.
Tak jak pisałem na początku, zostałem zaskoczony kilkoma rozwiązaniami w samej konstrukcji tego telefonu, ale też brakami w oprogramowaniu – i o tym również będzie w pełnej recenzji.

A co dla Was jest ważne podczas wyboru telefonu? Wielkość, waga, kolor, cena, marka ? Jeżeli macie jakieś konkretne pytania co do tego konkretnego modelu to zapraszam, możemy przecież stworzyć tą recenzję razem – piszcie w komentarzach pod tekstem, albo na Facebooku 

PS: Utworzyliśmy nową grupę, która nazywa się Windows Phone Geeks  – dołączając do nas możecie mieć pewność, że Wasze problemy nie zostaną pozostawione na pastwę infolinii Microsoftu. Nasze duże grono fanów (czy tam fanboyów ;) ) na pewno w każdej sytuacji jest w stanie pomóc.


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.