Low-end od Nokii z 4,5-calowym wyświetlaczem odesłany do testów

|

nokia rm-997 low-end

Nokia Lumia 520 jest niezaprzeczalnie najpopularniejszym modelem z Windows Phone 8, który rozsławił ten system i sprawił, że posiada on blisko 10% światowego rynku. Mimo wszystko, przy okazji wszelkich analiz rynku mobilnych oprogramowań operacyjnych, wszyscy zwracają uwagę na to, że mobilne "Okienka" potrzebują znacznie większej ilości tanich słuchawek. Finowie najprawdopodobniej wyciągnęli z tego odpowiednie wnioski.

Podobnie jak w przypadku odkrycia nowego topowego smartfonu Samsunga, tak i teraz do Indii dostała się nieznana nam jeszcze słuchawka wyprodukowana przez Nokię. Jedyne, co można z tego raportu wywnioskować to to, że jest to urządzenie z 4,5-calowym wyświetlaczem. Nie będzie to długo omawiany model DualSIM - Moneypenny. Także drugie urządzenie związane z Jamesem Bondem, czyli Goldfinger, tutaj nie pasuje. "Złoty palec" ma być smartfonem z Windows Phone 8.1 z górnej półki, a RM-977 należy do tej samej klasy smartfonów, co druga rodzina telefonów Nokii - Asha, a więc mamy do czynienia z low-endem. Potwierdzić może to sama cena (niecałe 400zł), która zdecydowanie wskazuje, w której lidzie RM-977 będzie grać. Od razu pojawia się sugestia, że może to być prawdziwy następca Lumii 520, która za niedługo będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny. To najlepszy czas na przedstawienie następcy - tym razem z Windows Phone 8.1 w połączeniu ze wcześniej wymienionymi modelami: dwusimową Moneypenny oraz najprawdopodobniej flagowym i "przełomowym" Goldfinger.

Niestety, ale nie poznaliśmy dokładniejszych informacji związanych ze specyfikacją oraz terminem prezentacji RM-977. Zważywszy na to, że modele testowe są dopiero rozsyłane do odpowiednich osób to - zgodnie z poprzednim akapitem - premiera kolejnej taniej Nokii może mieć miejsce na targach MWC w lutym.

źródło: Nokia Power User


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.