Kraina Lodu – nowa gra od Disney

|

frozen

Od niedawna w kinach możemy oglądać “Krainę Lodu” wytwórni Disney. Producent priorytetowo traktuje platformę Windows Phone i postanowił wydać grę Kraina Lodu (Frozen), wyróżniając tą platformę. Jest to gra logiczna, polegająca na połączeniu kilku diamentów tego samego koloru. Tego typu gry są nam bardzo znane i od lat mają wielu zwolenników.

Gra nawiązuje do filmu, który opowiada historię dwóch sióstr. Jedna z nich posiada moc zamrażania wszystkiego co jej stanie na drodze gdy tylko zaczyna się bać. Niestety podczas zabaw z siostrą, nieumyślnie trafia ją w głowę swoją mocą, co odbija się na przyszłym jej życiu. Przez lata siostry nie widują się ze względu na nieopanowaną moc, a zamek jest zamknięty na ludzi z zewnątrz. Po jakimś czasie ich rodzice giną na morzu, a one muszą stawić czoła swojemu królestwu. Niestety podczas uroczystego balu koronacyjnego moc uaktywnia się, a całe królestwo zostaje zasypane śniegiem. Młodsza siostra wyrusza aby ratować ludzi przed zamarznięciem.

Gra nie oddaje zupełnie filmu. Gracz musi przejść przez 75 unikalnych poziomów rozłożonych na zamarzniętym krajobrazie. Podczas każdej rozgrywki towarzyszy jakiś bohater z bajki. Oprócz łączenia diamentów można uzyskać bonusy w postaci pochodni lub śnieżek. Na początku gracz otrzymuje pięć żyć, które traci po wejściu w jeden poziom. Kolejne otrzymuje co pół godziny. Jeśli ktoś nie chce czekać na kolejne życia, może je zakupić. Grafika w grze nie jest zaskakująca. Disney chciał skupić uwagę graczy na danej rozgrywce a nie tle. Kraina Lodu jest na dzień dzisiejszy darmowa. Pobrać ją mogą tylko właściciele smartfonów z systemem WP8.

Kraina Lodu (Frozen) na Windows Phone:

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Daniel Gulewicz

pasjonat systemu Windows Phone i Smartfonów Nokia Lumia