Koniec “Okienek”? Windows Phone 9 najprawdopodobniej dostanie odmieniony interfejs graficzny

|

modern ui metro ui

Każdy mobilny system operacyjny ma przynajmniej jeden element, który wyróżnia go na tle konkurencji. Tak oto iOS charakteryzuje się tym, że aby z niego korzystać trzeba przekonać się do polityki Apple, z kolei oprogramowanie Google można znaleźć nawet jako reklamę w gazecie, a Windows Phone? Zdecydowanie najbardziej wyróżniającym się elementem w tym systemie jest jego interfejs Modern (dawniej Metro).

Jak donosi jedno z bardziej prawdopodobnych źródeł, Microsoft chce skończyć z kafelkami już w Windows Phone 9. Eldar Murtazin podkreśla, że zmiana jest pewna i firma z Redmond podjęła już ostateczną decyzję i najprawdopodobniej już zna koncept na nowy wygląd mobilnych "Okienek".

Jak dobrze widzicie, na nową wersję systemu nie będziemy długo czekać. Po dużej aktualizacji Windows Phone 8.1 (Blue) w pierwszym kwartale 2014. roku przyjdzie czas na system oznaczony numerkiem "9" zostanie, który zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej w drugiej połowie tych samych dwunastu miesięcy.

Pomysł na nowy wygląd? Nieujawniony. Wiadomo jednak, że to nie jedyna zmiana jaka na nas czeka razem z podniesioną przewodnią cyfrą Windows Phone. Przede wszystkim zostanie zunifikowany system dla tabletów i smartfonów. Co ciekawe, jego nazwa najprawdopodobniej nie zostanie zmieniona i ograniczy się do tej, którą możecie przeczytać w nazwie naszego portalu.

Kolejna zmiana - o której już wspominaliśmy wcześniej - jeden sklep dla wszystkich (dwóch) Windowsów. Na koniec świeża informacja - Windows Phone może stać się darmowy (tak jak Android) i producenci nie będą musieli płacić za licencję na ten system, która obecnie kosztuje odpowiednio 20 i 30 dolarów za sprzedany model. Umożliwi to uzyskanie większej konkurencyjności, ale Microsoft z pewnością będzie pragnął odbić sobie utracone pieniądze - w jaki sposób? Tego również nie wiadomo.

Możemy nastawić się na wielkie pożegnanie kafelków i Modern UI. Wygląd, który ma wielu zwolenników, ale także przeciwników najprawdopodobniej przestanie być wykorzystywany już za rok. Czy obecne modele dostaną aktualizację do Windows Phone 9? To niestety także jest tajemnicą.

źródło: Phone Arena


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.