Kolejna topowa Nokia Lumia w drodze – być może poznamy ją jeszcze w grudniu

|

nokia_logo

Windows Phone = Nokia + Microsoft. Niedługo jeden ze składników zostanie zmieniony, a wtedy będziemy mogli mówić, że mamy do czynienia z drugim ekosystemem w stylu iOS - pod warunkiem, że inni producenci nie zaczną na poważnie korzystać z mobilnych "Okienek". Obecnie ich wkład jest na tyle marginalny, że bez żadnych skrupułów można o nich zapomnieć jako o obecnych firmach liczących się z Windows Phone.

W takim razie mamy Microsoft, który aspiruje o miano drugiego Apple na mobilnym rynku. Czy to się uda? Firma z Redmond (obecnie jeszcze z Espoo) ma zdecydowanie szerszy wachlarz urządzeń do wyboru niż "Jabłuszko". To może być zarówno zaletą, jak i wadą. Należy trafić w odpowiedni segment, aby odnieść sukces, patrz: sytuacja HTC. Nokia w swojej ofercie ma wiele smartfonów, a od niedawna również tablet. Analitycy polecają Microsoftowi skupić się na słabszych modelach w atrakcyjnej cenie. Te - zgodnie ze wcześniejszymi przeciekami - są w drodze.

nokia rm-964 lumia

Jednak Finowie szykują również kolejny topowy model, który także trafił na testy do Indii. Jest to smartfon, którego cena jest na poziomie Lumii 1520. Może to oznaczać, że podzespoły jakie znajdą się w modelu RM-964 będą identyczne, co w najnowszym topowym phablecie firmy. W takim wypadku prawdopodobna specyfikacja może wyglądać następująco:

  • 5,2-calowy wyświetlacz FullHD;
  • Qualcomm Snapdragon 800;
  • aparat z PureView.

Łącząc wszystkie powyższe informacje, dostajemy dwie możliwości. Pierwsza to bardziej przyjazna kieszeniom wersja Lumii 1520, a druga to następca Lumi 1020, czyli flagowy model ze świetnym aparatem.

Niemniej jednak, najprawdopodobniej nie będziemy musieli długo czekać na wyjaśnienie całej sytuacji. Według plotek, omawiana słuchawka może zostać przedstawiona jeszcze w tym miesiącu, co oznacza, że powinniśmy w najbliższym czasie spodziewać się zaproszenia na uroczystą konferencję.

źródło: Nokia Power User


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.