Inteligentny zegarek od Nokii/Microsoftu może pojawić się w 3. kwartale przyszłego roku

|

nokia morph

Smartwatch, czyli zegarek XXI. wieku. Ten typ urządzenia nie został jeszcze oficjalnie wprowadzony do świata Windows Phone. Pisaliśmy niedawno o Pebble Watch, ale na smartwatcha stworzonego dla słuchawek z mobilnymi "Okienkami" musimy jeszcze trochę poczekać. Głównym powodem takiej sytuacji jest małe zainteresowanie producentów systemem Microsoftu. Na szczęście jest jeszcze Nokia, która niedługo trafi pod nowe, stare skrzydła.

Na początek warto przypomnieć o dwóch konceptach Fińskiej firmy, które zostały przedstawione na długo przed pierwszymi smartwatchami. Pojawiły się one pod nazwami: Kinetic i Morph. Zacznijmy od tego pierwszego rozwiązania, o którym pewnie część z Was słyszała. Prezentuje się ono następująco:

Morph - z kolei o tej technologii z pewnością słyszała szersza grupa odbiorców, pomimo że niewiele osób mogło z niej korzystać. Oto jak miałaby wyglądać ta koncepcja.

Łącząc obie technologie i zamknąć je w zegarku, otrzymujemy jedną z najlepszych i najciekawszych propozycję, którą Nokia już po przejęciu przez Microsoft powinna pokazać światu w trzecim kwartale zbliżającego się coraz szybciej nowego roku. Nie trudno domyślić się, że większość funkcji i programów z Windows Phone typu: Here Maps będzie połączona ze smartwatchem Nokii.

Druga połowa przyszłego roku przybliża nas również do nowej wersji mobilnych "Okienek" oznaczonej numerkiem dziewiątym. Można wszystkie powyższe fakty powiązać, aczkolwiek na wszystko przyjdzie czas. Wracając do głównego tematu - jak wyobrażacie sobie połączenie powyższych technologii w rzeczywistości?

źródło: Nokia Power User


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.