Wyszukiwanie najbliższych firm za pomocą aplikacji Firmy.net

|

Firmy.net windows-phone.pl

Wyobraźmy sobie taką sytuację: w celu świątecznych odwiedzin swojej ukochanej rodziny mamy do pokonania wiele kilometrów. W połowie drogi łapiemy gumę, wypala nam się żarówka, albo po prostu chcemy zatrzymać się by coś zjeść. Dodatkowo posiadając swoją wymarzony telefon z Windows Phone mamy zainstalowaną aplikację Firmy.net. Szybko wklepujemy „wulkanizacja”, czy „chińska restauracja”, a program na podstawie bieżącej lokalizacji pokaże wszystkie firmy w okolicy, dodatkowo pomoże wybrać tę najlepszą.

Dzięki aplikacji Firmy.net mamy dostęp do bazy ponad 1 200 378 firm poszeregowanych w 1 480 branżach w Polsce. Dynamiczny rozwój tego portalu zapewnia nam aktualny stan firm z danej branży wraz z numerami telefonów, adresami, czy lokalizacją na mapie.

firmy_net1

Po uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukazuje się pole, w które wpisujemy interesującą nas firmę. Możemy wpisać konkretną nazwę, albo po prostu daną branżę – na przykład „restauracja”. Po wpisaniu hasła aplikacja podpowiada nam dodatkowe hasła w celu zawężenia poszukiwanej firmy – np.: restauracja chińska. Możemy wybrać pomiędzy wyszukiwaniem w oparciu o miejsce, w którym się znajdujemy, jest również możliwość ręcznego wpisania nazwy miejscowości

Kiedy zaakceptujemy wpisane hasło aplikacja wyświetla nam liczbę najbliższych firm. Tutaj pojawiają się kolejne opcje – do wyboru mamy najlepszą firmę, firmę znajdującą się najbliżej nas czy listę wszystkich znalezionych firm.

firmy_net2

Firmy.net wyświetla dane teleadresowe firmy i godziny otwarcia. Pozwala bezpośrednio z programu wykręcić numer telefonu, czy wysłać maila. Mamy dostęp do opinii o firmie, ale również możemy pozostawić własną. Możemy również łatwo podejrzeć lokalizację firmy na mapie – tutaj jednak pojawia się wada: nie możemy uruchomić nawigacji pod adres interesującej nas firmy. Miejmy nadzieję, że w przyszłości programiści uwzględnią ten brak.

Aplikacja Firmy.net ma bardzo przyjazny i minimalistyczny wygląd. Obsługa jest bardzo intuicyjna, przez co każdy z jej obsługą powinien sobie poradzić.

Windows Phone StoreKod QR

Firmy.net

Cena: Za darmo
Dostępność: Windows Phone 7.5 i 8


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.