Appropo #15: Calendar Calleague – kolejna ciekawa kalendarzowa aplikacja

|

Calendar Calleague to bardzo schludnie wyglądająca aplikacja obsługująca nasze kalendarze. Po uruchomieniu programu wita nas kalendarzowa kartka bieżącego miesiąca, a poniżej pierwsze cztery zaplanowane zadania. Kolejne ekrany kryją: zbiór wszystkich terminów zaplanowany na bieżący dzień ( nazywany agendą ) dalej widzimy plan dnia z podziałem na godziny i widok całego tygodnia. Aplikacja korzysta z systemowego kalendarza przypisanego do naszego konta lub kont, o ile poza outlookiem macie coś podpiętego. Dodawanie nowego terminu odbywa się już za pomocą okna systemowego kalendarza, co ma swoje plusy jak i minusy – ale o tym za chwilę. Do danego terminu możemy przypisać numer telefonu, co będzie skutkowało propozycją wykonania pod ten numer połączenia, kiedy powrócimy do aplikacji i akurat będzie to czas kiedy odbywa się nasze zaplanowane spotkanie. Aplikacja posiada żywy kafelek, który wyświetla bieżącą datę i kilka najbliższych terminów. Nie zabrakło również ekranu blokady, ale za niego będziemy musieli już zapłacić 3,49zł.

Calendar Calleague

fot. Damian Suwała

Oprócz tego, gdy przypiszemy do danego terminu jakiś adres, to będziemy mogli odpalić nawigację i bez problemów trafić na spotkanie klubu polskich kociarzy, na przykład.

W ustawieniach tego kalendarza znajdziemy możliwość włączania i wyłączania poszczególnych kalendarzy, czy wyboru koloru akcentów każdego z nich. Możemy również ustalić jakim ekranem ma nas widać Calendar Calleague, czy to będzie widok całego miesiąca czy tylko tygodnia to już zależy od nas samych.

Wracając do elementów, za które będziemy mogli zapłacić. Aplikacja posiada mikropłatności oraz własny sklep. W tym momencie możemy kupić możliwość wybrania numeru telefonu przypisanego do danego terminu z poziomu kafelka na ekranie głównym (3,49zł), możliwość wyłączenia reklam (6,99zł) i wspominany wcześniej ekran blokady (3,49zł). Nie wykluczone, że przyszłości pojawią się kolejne ciekawe opcje, na co bardzo liczę.

Calendar Calleague

fot. Damian Suwała

Calendar Calleague ma ogromny potencjał, który to trochę przygasa tylko i wyłącznie przez ograniczenia samego systemu Windows Phone. System ten nie pozwala na głębszą ingerencję zewnętrznych aplikacji w kalendarz oprócz możliwości dodawania nowego terminu. W praktyce oznacza to, że z poziomu omawianej dzisiaj aplikacji nie będziemy w stanie edytować ani usuwać terminu. Jednak odpowiednie przyciski już są, po naciśnięciu których wyskakuje nam informacja tłumacząca dlaczego one są teraz nie sprawne. Zapewne w przyszłości Microsoft poluźni trochę pasa, a autorzy aplikacji będą już na to przygotowani.

Calendar Calleague

Aplikacja jest za darmo, dostępna na Windows Phone 8. Możecie ją pobrać skanując kod qr lub klikając w link.

Calendar Calleague na Windows Phone 8:

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.