Aktualizacja Windows Phone GDR3 w wersji Preview for Developers

|

aktualizacja

Jakiś czas temu Microsoft ruszył z akcją Windows Phone Preview for Developers. Dzięki niej developerzy Windows Phone mogę zainstalować na swoich smartfonach najnowsze wersje systemu Windows Phone, zanim te zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom. Co lepsze, w łatwy sposób możemy zainstalować te aktualizacje nie będąc developerami. Ale po kolei ;)

Akcja ruszyła w połowie października. Wtedy mogliśmy zainstalować dzięki niej nową aktualizację Windows Phone GDR3 (Update 3) w wersji 8.0.10512. Dzisiaj w kanale aktualizacji dla developerów została udostępniona kolejna aktualizacja, tym razem oznaczona numerem 8.0.10521. Aby móc skorzystać z kanału aktualizacji dla developerów musimy spełnić jeden z poniższych wymogów:

Jeśli nie spełniacie żadnego z wymogów skorzystajcie z trzeciego linka, ta opcja jest najłatwiejsza. Rejestrujemy się tam za pomocą naszego Microsoft ID (@hotmail, @outlook, itd.). Kolejnym krokiem jest instalacja na naszym telefonie z Windows Phone 8 aplikacji Preview for Developers:

Kod QR Windows Phone Store

W aplikacji logujemy się za pomocą naszego konta Microsoft, a następnie zaznaczamy ptaszkiem “Enable Preview for Developers”. Następnie pozostaje sprawdzić dostępność aktualizacji, Ustawienia > Aktualizacje > Sprawdź aktualizacje.

Warto wiedzieć:

  • Aktualizacje dla Developerów zawierają nowości i poprawki jedynie od Microsoftu, na dodatki od producentów (np. Lumia Black) trzeba poczekać,
  • Aktualizacja jest dostępna na wszystkie urządzenia z Windows Phone 8,
  • Teoretycznie aktualizacja może spowodować utratę gwarancji (w praktyce wygląda to tak, że bez problemu przyjmują telefony na gwarancję).

Aktualizację mam obecnie zainstalowaną na modelach Lumia 820 i Lumia 925. Na obydwu działa bardzo stabilnie ;-)


Autor: Artur Kwiatkowski

Niepoprawny gadżeciarz. Pasjonat nowych technologii. Fan dobrej muzyki, książek, filmów i seriali. Czasami gra w gry. Kropka.