Zainstaluj nieoficjalnie aplikację YouTube od Microsoftu na swoim smartfonie z Windows Phone

|

youtube

Historia pokazuje, że dwie konkurujące ze sobą firmy potrafią zrobić wiele, aby utrudnić sobie nawzajem życie. W przypadku Microsoftu, głównym przeciwnikiem jest oczywiście Google (pomijając Apple) i między tymi dwoma amerykańskimi gigantami trwa nieustanna potyczka. Niestety, ale zdarza się, że cierpią na tym również użytkownicy obu platform.

Atakujący: Google. Przeciwnik: Microsoft. Miejsce walki: Windows Phone. Cel: uniemożliwić korzystanie z YouTube'a użytkownikom mobilnych "Okienek" w sposób inny niż przez przeglądarkę. Wynik: likwidacja aplikacji firmy z Redmond.  To tak w wielkim skrócie wygląda cała sytuacja. Niestety, nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie w Windows Phone Store znalazł się oficjalny program umożliwiający oglądanie nagrań zlokalizowanych na najpopularniejszym portalu z filmikami jakim jest YouTube. Niemniej jednak, poznana aplikacja Microsoftu znacznej grupie osób przypadła do gustu - w przeciwieństwie do alternatyw, które można znaleźć w sklepie Windows Phone. Pojawiła się możliwość zainstalowania YouTube'a od firmy z Redmond. Sposób na to znaleźli użytkownicy jednego z najpopularniejszych forów zajmujących się mobilnymi systemami operacyjnymi, czyli po prostu XDA-Developers. Jedyne, co należy zrobić to zainstalować jedną z dwóch wersji programu na swoim smartfonie z Windows Phone. Oczywiście taka możliwość dotyczy tylko i wyłącznie użytkowników odblokowanych słuchawek (dewelopersko i "w pełni" - interop).

Zarówno pliki instalacyjne, jak i więcej szczegółów znajdziecie w odpowiednim wątku na XDA-developers.com: Klik!

Coder_Best, dzięki za link!


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.