Waze – nawigacja społecznościowa dostępna dla Windows Phone

|

waze_720

Nawigacja on-line znana użytkownikom iOS czy Androida, której największym atutem jest to, że jest tworzona przez użytkowników – Waze wreszcie trafia na Windows Phone.

Już 60 milionów użytkowników tej aplikacji oznacza na mapach korki, wypadki, radary, patrole policji i inne utrudnienia na drodze.
W Waze liczy się przede wszystkim społeczność. Oczywiście najważniejszą funkcją jest doprowadzenie Nas do wybranego celu, ale siła Waze tkwi w naszych znajomych. Możemy porównywać ilość pokonanych kilometrów czy oznaczać wyżej wspomniane utrudnienia na drodze i dostawać za to punkty, co będzie skutkowało podwyższeniem naszej rangi.

waze_1

Kolejnym smaczkiem jest funkcja “Podwieź” – wysyłamy mailem lub smsem do znajomego propozycję powózki i po zaakceptowaniu nasz znajomy będzie mógł śledzić naszą pozycję – my również dostaniemy informację gdzie znajduje się nasz kolega.

Oprócz tego będziemy mogli uzupełnić mapy o brakujące drogi lub sprawdzić ceny paliw na wybranej stacji.

Aplikacja Waze jest świetną alternatywą dla HERE Drive, dostępna w języku polskim i w zupełności za darmo.

Waze do pobrania na Windows Phone 8:

Kod QR Windows Phone Store

Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.