Unia Europejska nie widzi przeciwwskazań w sprawie przejęcia oddziałów Nokii przez Microsoft

|

microsoft nokia

Powracając po dłuższej przerwie, ponownie pragniemy informować Was o rozwoju świata Windows Phone. Na początek warto przypomnieć jedno z najważniejszych wydarzeń, które miało miejsce 3. września bieżącego roku. Wtedy to dwie najważniejsze firmy dla mobilnych "Okienek", czyli Microsoft i Nokia ogłosiły, że została dopięta umowa umożliwiająca scalenie się korporacji z Redmond z najważniejszymi oddziałami fińskiego producenta urządzeń mobilnych.

To jednak był dopiero początek zmagań Microsoftu, który chcąc w części przejąc markę "Nokia", musi uzyskać wiele zezwoleń. W przypadku naszego kontynentu, takie pozwolenie dla większości państw wydaje Unia Europejska. Z powyższą prośbą, Microsoft zgłosił się już 3 tygodnie temu. Na wydanie odpowiedniej decyzji Komisja Europejska ma czas do 4. grudnia w czasie którym to będą prowadzone odpowiednie analizy całej transakcji. Jednak już teraz - dzięki nieoficjalnym źródłom - możemy stwierdzić, że Nokia definitywnie zostanie przejęta pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Jak podaje Reuters, stanie się to bez żadnych dodatkowych warunków i transakcja zakończy się na zapłacie Finom 5,4 miliardów Euro. Niemniej jednak, na oficjalną informację musimy poczekać najpóźniej do - wymienionego wcześniej dnia - 4. grudnia.

Oddział technologii mobilnych Nokii może okazać się najlepszą inwestycją Microsoftu w ciągu ostatnich lat. To jednak dopiero okaże się po uzyskaniu wszelkich pozwoleń. Pierwszy i jeden z najważniejszych kroków można uznać za pomyślnie wykonany. Razem z wypełnieniem wszystkich wymaganych punktów, możemy spodziewać się pierwszych smartfonów z logiem Microsoft i oczekiwać należytych zmian.

źródło: Pocketnow.com


Autor: Łukasz Pająk

Student informatyki, niedoszły wojskowy (próby nie zaniecham!) i kierowca rajdowy/wyścigowy (już wiek nie pozwala :( ), maniak gadżetów i technologii, z którą lubi być na bieżąco.