Trzy miliardy pobranych aplikacji z Windows Phone Store

|

windows phone store

W sierpniu, gdy pisaliśmy o tym, że Windows Phone Store zaliczył dwa miliardy pobranych aplikacji zastanawialiśmy się kiedy mobilne “okienka” będą mogły się pochwalić trzecim miliardem. I oto jest!

Ilość pobrań aplikacji z Marketu Windows Phone właśnie przekroczyła 3 miliardy. To sporo, ponieważ jest to wynik z ostatnich trzech miesięcy – w porównaniu sierpnia br., gdzie Market mógł się pochwailć dwoma miliardami. Przypomnijmy, że Windows Phone musiał czekać aż dwa lata od wejścia na rynek aby móc zanotować pierwszy miliard pobrań.

Pliki, które są teraz dostępne w Markplace generują 10 milionów transakcji dziennie, w porównaniu do 6,6 milionów w czerwcu. Jest to ponad 180% wzrost przychodów z płatnych aplikacji od czasu pojawienia się Windows Phone 8 na rynku.

Obecnie znajduje się około 190 tysięcy aplikacji w sklepie Windows Phone, a około 500 nowych pojawia się każdego dnia. Średnia ocena aplikacji wzrosła z 3,6 do 3,8.

windowsphonestore

3 miliardy pobrań na razie nie może się równać z 50 miliardami, którymi chwalił się Apple na początku maja br., ale już teraz ciężko będzie zarzucić systemowi Windows Phone braku aplikacji i rozwoju.

Teraz czekamy na czwarty miliard!

źródło: windowsphone-news.com


Autor: Damian Suwała

Przez znajomych nazywany gadżeciarzem. Zawsze na bieżąco. Przeczytał kilka książek, brał udział w wielu warsztatach, ale ciągle rozwija swoje zainteresowania.